Başak Koleji'nden çifte açılış

Başak Koleji'nden çifte açılış

Aydın Başak Koleji tarafından Başak Kreş Merkezi ve Tales Kurs Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi.

A+A-

Aydın’ın Efeler ilçesinde Başak Kreş Merkezi ve Tales Kurs Merkezi hizmete açıldı. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı bir kurum olarak açılan Başak Kreş Merkezi, 30 ila 55 ay arası çocukların 2. evi olmaya hazır. Devlet Su İşleri bünyesinde bir alanda açılan ve 12 ay boyunca hizmet verecek olan kurum, geniş, yeşillik alana sahip bina yapısıyla çocukların ilkokula hazır olmasının sağlanması amaçlanıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Kreş Müdürü Aycan Karakaş, “6 yaşa kadar çocuğa yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Lise de yapılan yatırım iş hayatında 1’e bir dönerken, ortaokulda 1’e 2, ilkokulda 1’e 3, okul öncesinde ise 1’e 6 dönüyor yani 6 katı oluyor. Dolayısıyla bu sorumluluğun bilincinde olarak çocuklarımızı teslim alıyoruz. Mutlu gelen çocuklarımızı mutlu uğurlamak kurumumuzun en önemli mottosudur” ifadelerini kullandı. 

"TARIM VE TARIMSAL ÜRETİMİN ÖNEMİNİ ÖĞRENMESİ İÇİN TASARLANDI"
20’şer kişilik 4 sınıf ile önümüzdeki ay hizmet vermeye başlayacak olan Başak Kreş, 80 kişilik kapasiteye sahip olmasının yanında, daha çok küçük gruplar hedefleniyor. 400 metrekare kapalı alanının yanında, 2 dönümden fazla açık alana sahip okul, yerden ısıtma ve klimalı sistemle iklimlendiriliyor. Kurucu F. Alp Ayaydın, “Doğayla iç içe bir alanda açmış olduğumuz kreş merkezi, özel alanlarıyla çocuklarımızın tarımı ve tarımsal üretimin önemini öğrenmesi için tasarlandı. Başak Koleji’nin eğitim felsefesine paralel olarak yapılan ekoloji dersleri ve tarımsal aktiviteler, apartmanlarda büyüyen çocuklar için ideal ve güzel bir yer olarak hizmete açılıyor. Böyle alanların Aydın’da yer almasına vesile olmaktan gurur duyuyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

TALES KURS MERKEZİ AÇILDI
Değişen dünya düzeni ve geleceğin mesleklerine yönelik fizibilite çalışmaları sonucu açılan Tales Kurs Merkezi ise Türkiye'de yer alan sınav sistemlerinin avantajlarına odaklanarak, öğrencilere doğru bir çalışma programı sunuyor. Aydın’da pek çok öğrencinin okul, sınav, üniversite ve benzeri pek çok akademik başarısını kazanmada ön bir rol oynamayı hedefleyen Tales Kurs Merkezi, alanında uzman öğretmenler ile ve 16-18 kişilik sınıflarla 9,10 ve 11. sınıf öğrencilerine hitap ediyor. TES modeli olarak adlandırılan eğitim modeliyle hizmet verecek olan kurum, öğrencinin kapasitesini tanıyarak, bu kapasiteyi en üst seviyede kullanmasına izin ve imkan verecek programlardan oluşuyor. TES modeli, 'Derslere hazırbulunuşluk ve motivasyon', 'Nitelikli ders anlatımı ve geri dönüt', 'ölçme ve değerlendirme', 'rehberlik ve koçluk' şeklinde 4 aşamayı içeriyor. Bunun için öğrenciler için bireysel özel çalışma programları yapılarak soru hedefleri veriliyor ve bu hedefler takip ediliyor. Alanında uzman öğretmenlerle yeni nesil ders anlatımları ve soru çözümleri yapılmasıyla birlikte, sınav sonuçlarına göre rehber öğretmenler ile yeni hedefler belirleniyor.

Sonraki haftalarda açılacak olan kurumun kurucusu F. Alp Ayaydın yaptığı açıklamada, önemli ve uzunca bir zamanı fizibilite çalışmalarına ayırdıklarını, bu anlamda açıldığı yerden, seçilen öğretmenlere ve hatta kurum ergonomisine kadar pek çok değişkenin özenle seçildiğini, karar verme sürecinde öğrenci başarısını ön plana aldıklarını kaydetti. Aydın’a has ulusal ve uluslararası derecelerinin Tales Kurs Merkezi ile artış sağlayacağını temenni ettiklerini belirten Ayaydın, Aydın halkına hayırlı olması yönünde dileklerini ileterek konuşmasına son verdi.

basak-kolejinden-cifte-acilis-283752-df823f5b2d7a82b4bef9c58e5225707a.jpeg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.