TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

BAŞARILARIYLA ÖRNEK OLUYORLAR 

A+A-

Aydın’da voleybola yeni bir hava katan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, bu sezon yeniden Avrupa heyecanını da şehre yaşatıyor. Sürecin başından bu yana takip edenler bilir takım final kapısına kadar geldi. Bugün oynanacak olan CEV Challenge Cup’ta yarı final maçında İtalya temsilcisi Savino Del Bene Scandicci’yi konuk edecek. Kısacası final bileti almak için parkeye çıkacak olan takımda tüm plan bunun üzerine yapılmış durumda. Takıma şimdiden başarılar dilerken gençler, özellikle de çocuk yaşta spora başlamak isteyenler için güzel bir örnek teşkil ettiklerine değinmek istiyorum biraz da bugün. 

Genelde ülkemizde çocukların ağırlıklı olarak ilgilendikleri spor branşlarının başında futbol ve basketbol geliyor. En azından bizim çocukluğumuz böyle geçti diyebilirim. Ancak son yıllarda gözlemlediğim kadarıyla Aydın’da voleybola ciddi bir ilgi var. Takımın ligde mücadele etmesi, Avrupa maçlarında gösterdiği performans birçok gence örnek oluyor. Bu doğrultuda alt yapılara da ilginin arttığını düşünüyorum.

İş aslında yine burada ailelere düşüyor. Sporun içinde yer alacak çocukları engellemeden hem eğitimlerini sürdürmeleri hem de spor yapmalarını sağlayacak bir düzen kurabilirler. Sporla uğraşan bireyin sosyal anlamda da olumlu gelişim göstereceğini tahmin ediyorum. Kısacası şehrimizdeki kulüplerin bu ilgiyi iyi değerlendirip mutlaka voleybol için alt yapı açması hatta liglerde yer almak için girişimde bulunması gerek. Bu sayede hem takım sayısı artar hem de spor yapan birey sayısını artırmış oluruz.  Büyük kulüplere sporcu göndermenin yanında şehirde görev yapan antrenör sayısının da artmasına vesile olabiliriz. Bugün takdirle izlediğimiz birçok oyuncu ve antrenör de bu yollardan geçerek bir yerlere geldi.  

DİĞER  YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar