Başkan Çıbık; "Vazgeçilmez bir talep olmuştu"

Başkan Çıbık; "Vazgeçilmez bir talep olmuştu"

Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Adalet Çıbık, Kovid-19’un meslek hastalığı olarak kabul edilmesini memnuniyetle karşıladıklarını dile getirdi. 

A+A-

TUĞBA AYDIN-Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir süredir gündemden olan Kovid-19'un meslek hastalığı sayılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, salgın döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının kadrolarına göre vazife malüllüğü veya meslek hastalığı statülerinin verileceğini açıkladı. 

Bir süredir kovid-19’un meslek hastalığı olarak tanınması noktasında çağrıda bulunan sağlık çalışanlarına sevindirici haber geldi. Kabine Toplantısı sonrası açıklama yapan Erdoğan, sağlık çalışanlarına müjdeyi verdi. 
Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Adalet Çıbık, kovid-19’un meslek hastalığı olarak kabul edilmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek; “Bu sürecin böyle devam etmesi biz sağlık çalışanları için olumlu bir haber. Hekimler ve sağlık çalışanları olarak yurttaşlarımızın Kovid-19 salgınını en az etki ve en az can kaybı ile geçirmesi için canla başla çalışmaktayız. Kovid-19 hastalığında mesleki maruziyet açısından, sağlık çalışanları en riskli gruptur. Toplumun diğer kesimlerine göre sağlık çalışanları pandemiden kat be kat daha fazla etkileniyor. Pandemi sürecinde daha da yoğun emek gerektiren sağlık hizmeti sunarken, şu ana kadar birçok sağlık çalışanını bu hastalığa kurban verdik” dedi. 
 
“VAZGEÇİLMEZ BİR TALEP OLMUŞTU”

Kovid-19’un meslek hastalığı kabul edilmesi, tükenmişlik yaşayan sağlık çalışanları için vazgeçilmez bir talep olduğunu dile getiren Başkan Çıbık; “Bu nedenle; Aydın Tabip Odası olarak Kovid-19’un meslek hastalığı olarak görülüp gerekli çalışmaların yapılacağından dolayı memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.