Başkan Erdemci; inşaat sektörü bitti

Başkan Erdemci; inşaat sektörü bitti

Nazilli Müteahhitler Derneği (NAMDER) Başkanı Remzi Erdemci, koronavisür salgınıyla birlikte inşaat sektörünün bittiğini ve bu sıkıntılı dönemde çözüm yolları aradıklarını belirtti. 

A+A-

AYŞE AKTAŞ'IN ÖZEL HABERİ - Nazilli’deki müteahhitler tek çatı altında toplandı. Ekonomik krizin ardından artan maliyetlerle birlikte şimdi de koronavirüsün vurduğu müteahhitler çözüm bekliyor. Son zamanlarda üst üste gelen olumsuzluklar nedeniyle sıkıntılı bir süreç yaşayan inşaat sektörünün kalbi konumundaki müteahhitler, şimdi de koronavirüsün olumsuz etkilerinden dolayı sıkıntılı günler geçiriyor. Sektördeki durgunluğun yanı sıra yapısal sorunları da bulunan Nazilli’deki müteahhitler çözüm beklentisi içerisinde. NAMDER Başkanı ve Elit İnşaat sahibi Remzi Erdemci, inşaat sektörünün sıkıntılı bir süreçten geçtiğini söyledi. 
Nazilli NAMDER olarak sektördeki sıkıntıları çözmek adına imar ve inşaatlarla ilgili olmazsa olmaz maddeleri hazırlayıp Nazilli Belediye Başkanına sunduklarını söyleyen Erdemci, ”Nazilli’de inşaat sektöründe bir takım sıkıntılarımız vardı. Bu sıkıntılarımızı NAMDER Ticari Birim Başkanımız Ömer Pamuk ve ben,  Nazilli Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan’ı ziyaret ederek bildirdik.” dedi.

BAŞKAN ERDEMCİ TALEPLERİNİ SIRALADI
İmar ve inşaatlarla ilgili olmazsa olmaz maddelerini sıralayan Başkan Erdemci, “Nazilli’deki imar durumu. İmar durumlarında zemin katların ticari alan olmayan ada parseller için otopark alanı olarak kullanılıp ilave kat verilmesi, Nazilli’ye yakışır binaların imar edilmesi bunun için çatılardaki yüksekliği en az 60 santim olarak gevşetilip gizli çatı yapımı. Bölgemizin iklim koşulları ve doğalgaz kullanımı ile ısıtma göz önünde bulundurulduğunda tekil bacaların hem bina için riskli hale getirmesi hem de gereksiz yere kayıplardan dolayı iptali olabiliyorsa iptali olmuyorsa jet baca dönüştürülme hususu, binaların dış cephelerinde görsel amaçlı kullanılan süs çıkarmalarının betonarmeden izin verilmesi,  Nazilli Belediyesi olarak CE ve TSE  uygun dış cephe yalıtım malzemeleri olarak XPS köpük malzemeden vazgeçip doğal yalıtım(perlit esaslı) malzemelerin kullanılması, hem binaların ömrünü hem de sağlık açısından dönüştürüp izin verilmesi” gibi konuları Başkan Özcan’a ilettiklerini aktardı. 

NAZİLLİ İMAR MÜDÜRLÜĞÜNDE PERSONEL YETERSİZ
Erdemci, özellikle altını çizerek belirttiği, “Nazilli İmar Müdürlüğünde personelin yetersizliği başta olmak üzere müdürlükte işleyişin sıfır durumda. İşlemler için müteahhit arkadaşlar imar müdürlüğüne gittiğinde muhatap olunacak kişileri bulamıyor. İmarda bulunan 2 mimarın hem iş hem de ruhsat kontrol etmesinden dolayı kontrollerin  gecikmesine  ve zaman kaybına neden oluyor. İmarda muhataplarımız ise bizlere verdikleri ters cevaplarla ayrıca bizleri üzüyorlar. Bu sorunun çözülmesini ve Nazilli’nin imarı için belediyenin gerekeni yapmasını bekliyoruz” dedi. 

baskan-erdemci-insaat-sektoru-sikintili-bir-surecten-geciyor-155280-585e7779fec7bb8d4c8697bf0f6e8c83.jpegbaskan-erdemci-insaat-sektoru-bitti-155280-6c8275fdfb1dc7e604b45278dcd16d05.jpegbaskan-erdemci-insaat-sektoru-bitti-155280-b398818ceb54ea6031078c3ec306c9fb.jpegbaskan-erdemci-insaat-sektoru-sikintili-bir-surecten-geciyor-155280-140e6830164d96474ccd21a8ce29b9ec.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.