Başkan Günel sorulara cevap verdi

Başkan Günel sorulara cevap verdi

Kuşadası Belediyesi Başkanı Ömer Günel, AK Parti  ilçe yönetiminin yöneltmiş olduğu sorulara cevap verdi.

A+A-

Günel, yapmış olduğu açıklamasında “Kuşadası Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalarla esnafın kazancını 3 kat arttırdığımızı beyan edip kabul etmeleri ve aynı şekilde diğer esnaflarımız için ne yapacağımızı merak etmelerini büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz” dedi. 
 
Başkan Günel, Kuşadası Belediyesinin 1  Nisan 2019 tarihinden itibaren Aydın Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde yaptığı çalışmalarla, kentin alt ve üst yapı yenileme çalışmalarını büyük ölçüde  tamamladığını belirtilerek; “ Eski Türkmen olarak bilinen bölgeyi, Balıkçılar Meydanını, Kemal Arıkan Caddesini , Kadınlar Denizi   sahil bandını ve plajını, Candan Tarhan Bulvarı’nı  ve kentin  birçok noktasını baştan inşa ederek Kuşadası‘na vizyon ve esnafın ticaretine de katma değer sağlamıştır.  Göreve gelir gelmez 2019 yılında başlattığı turizm seferberliği ile esnafın güvenini ve saygısını kazanmıştır. Sıfır işgaliye uygulaması ile çarşılarına yeniden nefes aldıran, kruvaziyer dünyasının amiral şirketlerini Kuşadası’nda ağırlayarak önemli bir organizasyona ev sahipliği yapan, yurt içi ve yurt dışı fuarlarına kentimizin turizmci paydaşlarını bir çatı altında toplayarak, başarılı bir  destinasyon tanıtımı yapan  Kuşadası Belediyesi yönetimi, göreve geldiği günden bugüne kadar Kuşadası esnafının her alanda destekçisi olmuştur” diye konuştu. 

“ESNAFIN YANINDA OLMUŞTUR” 
Başkan Günel, tüm dünyayı etkileyen Kovid-19 ile mücadele de yaptığı çalışmalar ile ülkenin en başarılı belediye yönetimi seçilen  Kuşadası Belediyesi’nin, geride bıraktığı 6 ayda tüm imkanları ile de esnafın yanında olunduğunun altını çizdi. Günel; “Göreve geldiği  gün itibari ile Kuşadası marka değerini yeniden oluşturmak için  icraatlarını kesintisiz devam ettiren  belediye yönetimimiz, düzenlediği organizasyonlar ile de örnek çalışmalara imza atmıştır” dedi. 

KENTİN TANITIMI SAĞLANDI
Kamuoyunun da yakından takip ettiği ve takdirle karşıladığı, kentin her  noktasındaki esnafı ve işletmeciye destek olmak amacıyla birçok organizasyon gerçekleştirilmiştir ifadelerini kullanan Günel; “Klasik yıl başı kutlamaları yerine sokak partisi ile sahil bandı  esnafına, 14 Şubat Sevgililer Günü etkinlikleri ile Kaleiçi- Kahramanlar, Sağlık caddesi  esnafına,  kent orkestrası konserleri ile Kadınlar Denizi  ve  Liman Caddesi, sahil bandı esnafına, katkı sağlanmıştır. Geçtiğimiz günlerde şehrimize davet ettiğimiz sosyal medya fenomenlerinin Kuşadası ziyaretlerinde yaptıkları sosyal paylaşımlar ile 21 milyon üzerinde bir görüntüleme performansı yakalanmıştır. Kentin tanıtımı açısında çok önemli bir katma değer sağlayan bu performans yine esnafımız tarafından memnuniyetle ile karşılanarak tekrarı talep edilmiştir” diye konuştu.
 
“BÜTÇE KENTİN İHTİYAÇLARINA GÖRE HARCANIR”
Kentin tamamından toplanan ve genel kamu geliri olarak kabul edilen bütçe, sadece toplandığı yere değil kentin ihtiyacına göre her yere harcandığının altını çizen Günel; “ Nitekim, Ege mahallesine yapılan parkta, İkiçeşmelik mahallesine yapılan yol da genel toplanan gelirden kentin ihtiyacına göre harcanır. Bu sosyal devlet anlayışının gereğidir. Aksi halde az vergi toplanan bölgelerin ihtiyacı olan çok masraflı örneğin yol, alt yapı hizmeti götürmek mümkün olmazdı” dedi. 

“BALIKÇILAR MEYDANI SIFIRDAN İNŞA EDİLDİ”
Başkan Günel Balıkçılar Meydanına uzun bir süredir yatırım yapılmadığını ifade ederek; “30 yıldır tek bir çivi çakılmayan, eskiyen alt ve üst yapısı ile ne yerli ne de yabancı misafirlerimizin girmek istemediği Balıkçılar Meydanı, kent estetiğine değer katan bir proje ile sıfırdan inşa edilmiş ve kentin cazibe merkezlerinden biri haline getirilmiştir. Bu meydan tüm kent için bir kazanımdır. Uzun bir süre inşaat çalışmaları ve pandemi yasakları ile 5 ay süre ile  ticari yaşamı kesintiye uğrayan  esnafımıza tekrar nefes aldırmak için  düzenlenen etkinlikler, Kuşadası kamuoyu tarafından takdirle karşılanmıştır.  Balıkçılar meydanında yapılan etkinlik sadece oradaki esnafa faydalıdır iddiası gerçek değildir, doğru değildir. Nitekim ,bölge ayrımı yapmaksızın  belediye kiracısı olup da pandemi sürecinde işyerini açamayan esnafımızdan toplamda sildiğimiz kira bedeli 2 milyon 188 bin 65 liradır” diyerek komu oyunu bilgilendirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.