Başkan İnal, ilk kez STK temsilcileri ile buluştu

Başkan İnal, ilk kez STK temsilcileri ile buluştu

Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal seçimlerden sonra ilk kez STK başkanları ile Şehitler Parkında düzenlenen kahvaltıda buluştu.

A+A-

GÜLAY ÖZTEKİN- Meslek Odaları ve STK temsilcilerinin beklentilerini talep ve önerilerini dinleyen  Başkan İnal, önümüzdeki günlerde halka yönelik bilgilendirme toplantıları yapacağını belirterek, “Bizim amacımız Karacasu’yu turizmle tanıştırmak. Herkesin kafasında bir proje vardır. Hiç önemsemediğimiz bir proje Karacasu’yu uçurabilir” diye konuştu. 
Karacasu’daki sivil Toplum kuruluşları ile ilk kez düzenlenen bir kahvaltıda buluşan Belediye Başkanı Zeki İnal, konuşmasına 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayarak başladı. Toplantıya, AK Parti İlçe Başkanı Fuat Meriç, MHP İlçe Başkanı Murat Uysal, İYİ Parti İlçe Başkanı Aydın Güvendi, AK Partili Meclis Üyeleri Memduh İlgili ve Fatih Akın’ın yanı sıra oda, dernek ve kooperatif başkanlarının katıldı. 

AMACIMIZ BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE HİZMET ÜRETMEK 
STK temsilcilerinin talep ve önerilerini dinleyen Belediye Başkanı Zeki İnal, Tarih boyunca hep birlikte kazandığımız savaşlar birlikte kutladığımız bayramlarımız var. Kurtuluş savaşını millet olarak kazanmışız. Hain 15 Temmuz’u hep birlikte atlattık. Yine Barış Pınarı hareketini hep birlikte Türk devletine Türk Ordusuna verdiğimiz destekle dünyayı dize getirdik. ABD başkanı bize teşekkür etti. Bu toplantıyı yapmamızın amacı da Karacasu’da birlik beraberlik içinde ilçemize hizmet üretmek. Bu anlamda neler yapabiliriz konusunda sizlerden gelecek fikir ve önerilere açığız. Geçende festival yaptık ve yüzümüzün akı ile çıktık. Bütün dünya Karacasu’yu konuştu. Karacasu için hayal ettiğimiz yer bir Safranbolu. İnşallah hükumetten aldığımız destekle ilerleyen yıllarda kimsenin şüphesi olmasında ki Karacasu bir Safranbolu olacaktır. Bunun adımlarını attık. Belediye bünyesinde iki tarihi ev kamulaştırıldı. İzinleri alındı. Kültür Bakanlığından onay beliyoruz. Ödemeleri çıkıp restorasyona başlayacağız. Büyükdağlı Mahallesinde Küçük Arık sokaktaki 15 evin iyileştirilmesi yapılacak. Bu ev sahipleri ile anlaşarak restorasyon yapacağız. Bunlarına arkası gelecek” dedi. 

YURT İÇİN SÖZ ALDIK
Karacasu turizmini geliştirmek ve öğrenci sayısını artırmak için çalışacaklarını kaydeden Başkan İnal, “Karacasu’ya fabrika yapacağız dersek fazla konuşmuş oluruz. Karacasu’ya turizm ve öğrenci sayısını artırarak gelişmesine katkı koyacağız. Önümüzdeki yıllarda yeni bölümlerin açılması ve yurt yapılması için söz aldık. Önemli olan yeni bölümlerin açılmasından çok barınma sorununu çözmek. Yurt girişimlerine başladık inşallah önümüzdeki yıla yetiştireceğiz. Muhtarlarla da sürekli istişare yaparak eksiklerini bir an evvel tamamlamaya çalışıyoruz. Çoğu köylerde belediyemiz ve YİKOB yardımları ile parke taşı döşeme işleri devam ediyor. Bunları sürekli muhtarlarımızla paylaşıyoruz. Siz STK’lardan da eksiklerimiz yapılması gerekenler önerilerinizi alıp o doğrultuda çalışma yürüteceğiz. Bu toplantılar burada kalmayacak” dedi. 

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE HALKLA BULUŞACAK
Toplantıların birkaç ayda bir devam edeceğini, önümüzdeki haftalarda halka yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştireceklerinin müjdesini veren İnal, bu toplantıda yaptıkları ve yapacaklarını anlatacağını kaydetti. İnal, “Bizim amacımız Karacasu’yu turizmle tanıştırmak. Herkesin kafasında bir proje vardır. Hiç önemsemediğimiz bir proje Karacasu’yu uçurabilir” diye konuştu. 

MAHALLESİNE PARK VE GENÇLİK EVİ İSTEDİ
Başkan İnal’ın ardından söz alan Geyre Sulama Birliği Başkanı Metin Sarıdayı, köylerde gençleri tutmak için çalışma yapılmasını talep etti. Bunun da kuru kuru olmayacağını dile getiren Sarıdayı, mahallelere halkın bir araya gelip birlik beraberlik içinde mahallesinin sorunlarını istişare edebileceği bir park ve gençler için gençlik evleri oluşturulmasını istedi. Ziraat Odası Başkanı İsa Sevinç yıllardır bulunduğu görev nedeniyle belediye başkanının hep böyle toplantılar yapması gönlünden geçtiğini ve bunu yapan ilk olduğu için Başkan İnal’a teşekkür etti. 

İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİNİZ
İYİ Parti İlçe Başkanı Aydın Güvendi, geçtiğimiz hafta yapılan festival için Belediye Başkanı ve Kaymakama teşekkür edip “Bu festivalden yüz akıyla çıktınız. Teşekkür ederim” dedi. 
Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Bülent Eriklioğlu;‘’İlçemizin tanıtımı için ve turizmin ilçemiz açısından ilerlemesi için yapılan çalışmalarımızda zorlanıyoruz. Şehir dışında gerçekleşen Uluslararası toplantılara katılım için maddi destek talep ediyorum" derken, ADD Başkanı İsa Çetin ise “Burada olmaktan mutluyum. İletişim sorunu yaşadık. Biz bir kitleyi temsilen buradayız. Biz kişiye değil topluma göre hizmet vermek için kurumların başındayız. Kişiye değil topluma hizmet edelim” diye konuştu. 
Başkan İnal, halka hizmet hakka hizmetten sayılır bizde halka hizmet için varız” ifadelerini kullandı.

baskan-inal-ilk-kez-stk-temsilcileri-ile-bulustu-133398-3a237f23c79d5a8facaacfd05f905443.jpgbaskan-inal-ilk-kez-stk-temsilcileri-ile-bulustu-133398-9c17aed49ea1507e5be3308823251964.jpgbaskan-inal-ilk-kez-stk-temsilcileri-ile-bulustu-133398-69d534a329b24970ff97f2874be6f5bc.jpgbaskan-inal-ilk-kez-stk-temsilcileri-ile-bulustu-133398-d0d3ae5adf4cec8a4027588a69c1100a.jpgbaskan-inal-ilk-kez-stk-temsilcileri-ile-bulustu-133398-d8b7a5ce93240f091cf0125955781fe2.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.