Türkiye, Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Mali Eylem Görev Gücü (FATF) gri listesinden çıkarıldı. Bu karar Türkiye'nin izlediği politikaların güvenilirliğini bir kez daha ortaya koymuş oldu. Bu kapsamda, AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Maraş, Türkiye’nin FAFT’ın gri listesinden çıkmasının ülke ekonomisi ve iş dünyası için olumlu bir gelişme olduğunu vurguladı. 

Aydın'da Garnizon Komutanı değişti Aydın'da Garnizon Komutanı değişti

“TİCARET HACMİMİZİ ARTTIRACAKTIR”

Türkiye’nin gri listenden çıkmasının uluslararası ticaret hacmini arttıracağını belirten AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Maraş, “Türkiye'nin FATF'ın gri listesinden çıkması, ülkemiz ekonomisi ve iş dünyası için son derece olumlu bir gelişmedir. Bu başarı, Türkiye'nin kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadelede uluslararası standartlara uyum sağlama konusundaki kararlılığını ve çabalarını yansıtmaktadır. Gri listeden çıkmanın sağladığı artan güven ortamı, ülkemize yabancı yatırım çekme kapasitemizi ve uluslararası ticaret hacmimizi artıracaktır” dedi. 

Gökhan Maraş

“DESTEK OLACAĞIZ”

Başkan Maraş açıklamasının devamında, “Bu gelişme, Türkiye'nin küresel ekonomik entegrasyonunu güçlendirecek ve iş dünyamızın rekabet gücünü pekiştirecektir. Aydın Sanayi Odası olarak, bu önemli adımın sürdürülebilirliğini sağlamak adına tüm paydaşlarımızla finansal entegrasyonun güçlendirilmesi için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürerek, destek olacağız" ifadelerine yer verdi.

Muhabir: Seval Selvi