Başkan Özcan, 8 ayını değerlendirdi

Başkan Özcan, 8 ayını değerlendirdi

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, 8 aylık görev süresinin tamamlanmasının ardından başkanlık makamında yaptığı basın toplantısında ödenen borçlar, yapılan çalışmalar ve hayata geçirilen projeleri anlattı.

A+A-

AYŞE AKTAŞ-Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, 240 günlük görev süresini masaya yatırdı. Bütün ekibiyle birlikte yoğun bir tempo ile çalıştığını ve kendisine ayak uydurmayanlarla yolu ayırdığını ifade eden Özcan, yeni yönetim kadrosunu oluşturduğunu söyledi.

BORÇLARIN 16 MİLYONUNU ÖDEDİK

Nazilli Belediyesi’nin geçmiş dönemden kalan yaklaşık 102 milyon liralık borcunun 16 milyon lirasının ödendiğini söyleyen Başkan Kürşat Engin Özcan; “Elbette biz de 10 yıl önce olduğu gibi borçsuz bir belediye telsim almak isterdik. Olmadı ama herkesin canı sağ olsun. Tasarruf yaparken yine belediyemizin hakkını koruduk. Çünkü biz Nazilli halkının verdiği görevi yerine getirirken bir kuruşun hesabını yapmak zorundayız. Buna basit bir örnek verecek olursak belediyemizin zemin katında bulunan çay ocağı sıfır lira bedelle tahsis edilmiş. Belediyemiz için hiçbir avantajı yok. Yaptığımız en son ihalede 14 aylığına 56 bin lira verdik. Böylesine kötü bir yönetim izlenmiş. Yaptıkları doğru işler için herkese teşekkür ederiz. Bugüne kadar Nazilli Belediyesi’nde hizmet eden, Nazilli’ye hizmet eden her bir kişiye teşekkür ediyoruz. Ama böyle aymazlıklarda var. Sonra çıkıp yalan yanlış şeyler söyleyerek kamuoyunu yanlış bilgilendiriyorlar” diye konuştu.

İŞGALİYE SORUNUNU ÇÖZDÜK

Vatandaşların talebi üzerine Uzun Çarşı’daki işgaliye sorununa çözüm getirildiğini söyleyen Özcan, “Yapacağımız tüm işleri birlikte yaparsak başarılı olacağımıza inanıyoruz. Fakat görüyoruz ki bir algı operasyonu yürütülmeye çalışılıyor. Bunun da doğru olmadığına inanıyoruz. Biz doğruları anlatmak için, her zaman vatandaşlarımızın sorularını yanıtlıyoruz. Her bir vatandaşımız şikayetini anlattığında çözüm olmaya çalışıyoruz. Hemen hemen her hafta Çarşamba günleri halk günümüzde vatandaşlarımızı dinliyoruz. Sosyal medyadan bizlere ulaşan vatandaşlarımıza cevap vermeye çalışıyoruz. Öğrencilerimize eğitim desteği vermek için NAZGEM’i hayata geçirdik. ” sözlerini kaydetti.

NAZİLLİ’DEKİ EVLER ATÖLYEYE DÖNÜŞECEK

NAZ-KOOP Projesi’nde son aşamaya gelindiğini belirten Başkan Özcan, “Nazilli’deki her evi, her evin bahçesini bir fabrikaya, atölyeye dönüşecek. Nazilli’de üretilen her şeyi biz pazarlamak istiyoruz. Bunu bizden almak için teklif sunan pek çok kişi ve firma var. En son katıldığımız İzmir fuarında Hindistan’dan dahi ön sipariş aldık.” dedi.

“HEP BİRLİKTE ÇOK GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ”

Nazilli’yi kavga ederek değil hep birlikte yönetelim diyen Özcan, “Nazilli’de yapılacak yüzlerce binlerce iş var. Özellikle dışarıdan gelecek yatırımcının burada ürettiğimiz değerli satın alması gerekiyor. Eğer bunu gerçekleştirirsek biz bir şeyleri başarırız. Hem belediyemiz, hem halkımız hem de üreticimiz kazansın istiyoruz. Beraber çalışmaktan ben mutluluk duyuyorum. İnşallah yarınlarda çok daha güzel işler yapacağız” ifadelerini kullandı.

BİZ MÜLKİYETİ DEVRETMEDİK

Nazilli otogarı ile ilgili açıklama yapan Başkan Özcan; “Otogar ile ilgili elimizde mahkeme kararı var. Eğer öyle olmasaydı bizlere suçlamalarda bulunan muhterem ceza almazdı. Aldığı ceza, mahkeme kararını yerine getirmemekten dolayıdır. Ama biz otogarı vermedik, tapusu da işte buradadır. Hiç kimse otogarın altına tekerlekleri sokup götürecek de değildir. Konuşuyorlarsa belge ile konuşsunlar. Nazilli’de otogar meselesi elbette önemlidir. Biz mülkiyeti devretmedik. Mülkiyet Nazilli Belediyesi’nde kalmıştır. Yarın herhangi bir değişiklik olduğunda oranın tamamı bizim kullanımımızda. Dükkanların kira hakkı bizdedir. Verilen mahkeme kararına uymak zorundayız. Başka bir iş yaptığınız zaman gördüğünüz gibi cezalandırılması söz konusu. Kanuna uymamak marifet midir? Kanuna aykırı gelmek övülebilecek bir şey midir? Ben böyle olduğunu düşünmüyorum. Kanuna uymamanın övülmesi de suçtur” dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Sosyal Güvenlik Kurumu bize gönderdiği yazıda Nazilli Belediyesi’nin yapmış olduğu usulsüz ödemeleri yazmıştır. Yasa gereği ödeme yaparken borcu yoktur ve ilişiksiz yazısı almanız gerekiyor. Fakat 5 milyon 641 bin 700 lira 44 kuruş usulsüz ödeme yapılmış. Hukukta bir ilke vardır; ‘Kötü ödeyen iki kez öder’. Kötü ödeme yapmışlar. Evraklar burada. Nazilli milliyetçiliğinden bahsediyorlar, tapu burada. Usulsüz ödediğiniz paralarda burada. Eğer Nazilli milliyetçisiyseniz bu parayı ödeyin. Bu sizin ödediğiniz usulsüz, haksız paradır. Kamunun alacağıdır. Bu belgelerin altında sizin imzanız var. Mesuliyet sizindir. Bu haksız, yasal olmayan borcu Nazilli halkının boynuna yükleyemezsiniz. Bu kadar açık ve net söylüyorum. Bu konu hakkında da suç duyurusunda bulunduk, soruşturma neticesinde suçlu olanlar cezasını çekecektir” diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.