İYİ Parti İlçe kongreleri sürerken mevcut Nazilli İlçe Başkanı Mehmet Bingül istifa etti. İstifa açıklamasında Bingül, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı tarafsız olmamakla suçladı.

Bu suçlama karşısında sessizliğini bozan Başkan Özcan, başkan seçildikten sonra partisinin hiçbir işine karışmadığını sadece kendisinden bir konuda fikri sorulduğunda cevap verdiğini söyledi.

Bu güne kadar hakkında söylenen sözlere ve atılan iftiralar karşısında nezaket gereği sesiz kaldığının altını çizen Başkan Özcan, “Bu iftiralar beni üzse de partime zarar vermesin diye cevap vermedim. Ancak bugün yapılan çirkin iftira artık bardağı taşıran son damla oldu. Çünkü ben sesiz kaldıkça insanlar bu iftiraları gerçek zannediyorlar. Ben partimin hiçbir işine karışmadım ta ki benim yanıma gelip başkanım şu nasıl olacak bu nasıl olacak dediklerinde ben kendi fikrimi söyledim. Ben karışmayacağım dedim. Toplantı yaptılar arkadaşlar görüşlerini isteklerini dile getirdiler. Ben de tecrübelerimle o isteklerinin nasıl gerçekleşebileceğini anlattım. Kendileri mutabık kaldılar. İsimler konusunda herkesin mutabıklığı vardı. Ben ne kadar kaçarsam kaçayım sen bu partinin kurucu ilçe başkanısın. İlk kongrede Cihat başkan göreve gelmesi söz konusu. Arkadaşların hepsi mutabıktır bu konuda. Daha sonrasında Durmuş bey geldi ve farklı bir oluşum gerçekleşti. Cihat Beyin istifasında hiçbir dahilim yoktur” dedi.

YAPILAN ÇİRKİNLİKLERİN MÜSEBBİBİ BEN DEĞİLİM

Başkan Özcan, “Ben karışmak istemediğim halde bana fikirlerimi sordukları zaman fikrimi söyledim. Ama onun dışında sen git, sen istifa et, sen şuraya gel demedim. Cihat Bey, beni birçok kez aramıştır. ‘onurumu kurtar’ diye. Ben üç kez onun onurunu kurtardım. Kendisinin fili, cinsi, fiziki hovardalıklarının neticesine ben katlanacak değilim. Kendi yaptığı çirkinliklerin hiç birisinin müsebbibi ben değilim. Cezasını da ben ödemek istemiyorum.” diye konuştu.

BEN SİZİN ARKANIZI TOPLADIM

“20 gün önce Kürşat Başkan hiçbir şeye karışmasın diye şikayet ediyorlar.” diyen Özcan, “Bende tamam bir şeye karışmayacağım dedim. Geçen gün de makama gelip gel bu işe karış diye. 20 gün önce Kürşat başkan kötüydü her şeye karışıyor diye. Ki karışmıyorum. Ben sizin borçlarınızı ödedim, arkanızı topladım. Kendi cebimden sizin ödemediniz borçları ödedim. Ankara’ya, Muğla’ya otobüs kaldırdılar ben onun parasını kendi cebimden ödedim. Bunların hepsinin makpuzları duruyor. Nazilli tarihinde görülmemiş bir kongre yaptık. Salonun parasını her şeyi meclis üyeleri arkadaşlarımızla birlikte ödedik. Hiçbir haram para yok bu iş içinde. Onları yaparken iyi Kürşat Başkan, bir şey oldu mu da Kürşat Başkan bu işe karışıyor diyorsunuz. Bana bir Allah’ın kulu gelsin desin Kürşat Başkan şuraya karıştı desin. Son süreçte hiçbir şeye karışmayacağımı söyledim ve karışmıyorum da. Gelip makamda ağlıyorlar bu işe karış. Delege seçimi yapamadınız. Mahalle mahalle gezdiniz de ben mi engel oldum. Resmi törenlere bile tam katılmıyorsunuz. Hep arkanızı topladım” dedi.

BU ADAM HANGİ CAMİYE İMAM OLSUN

Hiç kimsenin listesine müdahale etmediğini dile getiren Özcan, “Mehmet Bingöl’ün listesine karışmadım. Bana teşekkür etti. Şimdi de çıkmışlar karışmadım diye kızıyorlar. Bu adam hangi camiye imam olsun. 20 günde bu kadar fikir sapması mı olur. Yazı ya ben ne yapmışım bunlara. Partinin 7 bin 300 lira borcu varmış. Kendi cebimizden ödedik. Ama hala Kürşat başkan şuna buna karışıyor. Tek adam olmak istiyor. Benim tek adam olmak gibi hiçbir zaman hevesim olmadı. Ben ilçe başkanıyken bile tek adam olarak yönetmedim. Ben her zaman danışan, görüşen, istişare eden bir adamım.”

Kaynak: ABDURRAHMAN FIRAT