Başkan yardımcısının maaşına 5 ayda ikinci zam

Başkan yardımcısının maaşına 5 ayda ikinci zam

Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal başkanlığında yapılan Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısında 31 Mart yerel seçimlerinden sonraki yapılan ilk toplantıda 3 bin lira olarak belirlenen Başkan Yardımcısı Mehmet Erikmen’in maaşına 5 ay sonra zam yapıldı.

A+A-

(GÜLAY ÖZTEKİN) Erikmen’in maaşı muhalefetin şerh oylarına karşın oy çokluğu ile başkanın aldığı maaşının 3/2 seviyesine getirilerek 2 bin 500 TL artışla 3 binden 5 bin 650 TL’ye çıkarıldı. 
Belediye Meclisi Salonunda yapılan meclis toplantısı tüm meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda Belediye Başkanı Zeki İnal’ın verdiği teklif üzerine başkan yardımcısı Mehmet Erikmen’in maaşına zam yapılması gündeme geldi. 

MUHALEFETTEN YÜKSEK TEKLİF GELMİŞTİ
Mehmet Erikmen'in başkan yardımcısı seçilip ilk meclis toplantısında maaşını 3 bin TL olarak belirlendiğinde CHP'li meclis üyesi ve eski belediye başkan yardımcısı Erdinç Gümüş, Erikmen'in maaşının daha yüksek olması gerektiğini savunmuş, daha yüksek maaş verilmesini önermişti. Başkan Zeki İnal, yanlış anlaşılır diyerek ret etmişti. Aradan geçen iki ay sonra Erdinç Gümüş'ün dediği yere gelip maaş artırmayı teklif etmiş ancak muhalefet meclis üyeleri buna karşı çıkmıştı. İkinci kez meclis gündemine gelen başkanın maaş zammı yine muhalefet meclis üyeleri tarafından ret edildi. 

İLK ÖNEREN BENDİM
Seçimlerden 4-5 ay sonra tekrar zam yapılmasını doğru bulmadığını söyleyen CHP’li Meclis Üyesi Erdinç Gümüş, “Seçimlerin ardından yapılan ilk meclis toplantısında başkan yardımcısı Mehmet Erikmen’in maaşının 3 bin TL az olduğunu, maaşının daha yüksek olması gerektiğini muhalefet olarak ilk öneren bendim. O zaman ‘şaibe olur artırmayacağım’ dediniz. Alınan kararın üzerinden henüz birkaç ay geçmişken tekrar zam yapılması yanlış anlaşılır. Kendi deneyim ve tecrübelerime dayanarak bu teklifi yapmıştım. Şimdi 4 ay sonra karar değiştirmeniz yanlış olur” diyerek diğer muhalefet meclis üyeleri ile birlikte gündeme alınmasını reddetti. 
Meclis üyesi İbrahim Kayahan,"Daha seçimlerin üzerinden 5 ay geçti. Hiç değilse bir 10 ay olsun" diyerek zammın yersiz olduğunu ima etti. 

BAŞKANIN MAAŞININ ÜÇTE İKİSİ OLDU
Başkan Yardımcısı Erikmen’in maaşı muhalefetin şerh oylarına karşın oy çokluğu ile kabul edildi. Erikmen’in maaşı başkanın aldığı maaşının 3/2 seviyesine getirilerek 2 bin 500 TL artışla 3 bin TL’den 5  bin 650 TL’ye çıkarıldı. 

baskan-yardimcisina-5-ayda-ikinci-zam-125381-d934f8e0a31be809a00f26da8abd3d1c.jpgbaskan-yardimcisina-5-ayda-ikinci-zam-125381-8c95c5d1776ed25b7de3204f0ae0b439.jpgbaskan-yardimcisina-5-ayda-ikinci-zam-125381-e5ed9f107476a32bbb311d42c4fd2943.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.