Başkan Yıldırımkaya, Ünal'ı er meydanına davet etti

Başkan Yıldırımkaya, Ünal'ı er meydanına davet etti

Sultanhisar Belediye Başkanı ve Millet İttifakının adayı CHP'li Osman Yıldırımkaya, rakibi AK Partili Ertegün Ünal'ı halkın önünde hesap vermeye davet etti.

A+A-

(SİMGE ATA) Yıldırımkaya, "Bu belediyeyi kendisinden devraldığımda 15 trilyon borcu vardı. Bu borca rağmen hizmet yaptık. Soruyorum kendisine, belediyeyi uçurumun kenarına sürükleyen biri olarak ne yapacakmış? Hodri meydan. Halkın önünde hesaplaşalım" dedi.

Seçim çalışmalarına devam eden Sultanhisar Belediye Başkanı CHP'li Osman Yıldırımkaya, 2009-2014 yılları arasında AK Parti'den başkan seçilen ve 31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın adayı olan Ertegün Ünal'ı topa tuttu. Yıldırımkaya, Sultanhisar Belediyesini devraldığında belediyenin 15 trilyon borcu olduğunu söyleyerek, bir dönemdir borç ödediğini, en temel hizmetlerin bu yüzden aksadığını vurguladı. 

"ÇOCUKLARIN ELİNDEN TABLETLERİ ALACAĞIZ"
Başkan Yıldırımkaya, Sultanhisar için yapmak istediği projeleri anlattı. En büyük idealinin gençler için spor ve sosyal alanlar oluşturmak olduğunu ifade eden Yıldırımkaya, "Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan alıkoymak için farklı sosyal alanlar düşünüyoruz. 17 ilçe içerisinde bir tek Sultanhisar'da halı saha yoktu. Önceki Başkanımız var olan halı sahayı da sattı. 5'e yakın halı saha yaptık. 6'ncı halı saha da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor. Yüzlerce genç spor yapacak. Çocukların elinden tableti, telefonu alacağız" diye konuştu.

"KARAHAYIT'A DEĞİL SULTANHİSAR'A GELECEKLER"

Atça'dan Salavatlı'ya uzanan bir termal köy projesinin hazırda beklediğini ifade eden Yıldırımkaya, "Bunu da çok önemsiyoruz. Sultanhisar'ın ısıtılması ve tarım alanında kullanılacak bir kaynaktan söz ediyoruz. Bildiğiniz gibi Aydın'da jeotermal üreten firmalar sıcak su vermiyor. Bizim sahamız Aydın'da tek olacak. Sıcak sudan en iyi şekilde faydalanacağız. O su 45 dereceye düştükten sonra Karahayıt'taki gibi güzel bir termal köyde kullanılacak. Vatandaşların İzmir'den Karahayıt'a gitmelerine gerek kalmayacak. Buraya gelecekler" dedi.

"ZAMANIN HATALARINI DÜZELTTİK, SIRA HİZMETTE"

Kendisinden bir önceki dönem yani 2009-2014 döneminde AK Parti'den başkan seçilen Ertegün Ünal'ın, ilçenin birçok değerini sattığını savunan Yıldırımkaya, yapmak istediği projeler için yerel kaynakların kullanılması gerektiğinin altını çizdi. "Yalnızca vergilerle tüm bunları yapamayız. İlk dönemimiz zamanında yapılan hataları düzeltmekle geçti. Artık sıra hizmette" diyen Yıldırımkaya, bu noktadan sonra AK Partili Ertegün Ünal'a yüklendi. 

"HODRİ MEYDAN"

Yıldırımkaya, bir yandan Sultanhisar'ı uçurumun kenarına sürüklemekle suçladığı Ünal'a ateş püskürdü bir yandan da AK Parti'nin genel merkezine teşekkürlerini sundu. "Ekmeğime bal, kaymak sürdüler" diyen Yıldırımkaya, sözü kendisine yönelik yapılan imar suçlamalarına getirerek, "Borç batağından söz ediyoruz. Belediye kanunlarına göre; bir önceki yılda kesinleşen bütçenin yeniden değerleme oranı üzerinden bulunacak olan rakamın yüzde 10'undan fazla kredi alınamayacağı yazıyor. Bunlar seçimden önce gitmişler, vakıflar bankasından 3 milyonluk kredi kullanmışlar. Bu krediyi alabilmen için 30 trilyonluk bütçen olması lazım. Kamu kaynaklarını pervasızca kullanmışlar. Ertegün beyle görülecek hesabımız var. Belediyeyi uçuruma sürükleyen, işçilerin maaşlarını ödeyemez hale getiren sensin! 15 trilyon borçla devralıp hizmeti aksatmadık. Yine de asparagas haberlere maruz kaldık. Hodri meydan diyorum kendisine. İstediği yerde istediği zaman meydana çağırıyorum. Halkın huzurunda Sultanhisar, Atça ve Salavatlı meydanlarına çağırıyorum. Er meydanına davet ediyorum. Ben soracağım o cevap verecek. Ağalık vermekle, beylik vurmakla olur" dedi.

MECLİS ÜYELERİNE DE KIZDI

Meclis üyeliği için liste hazırlamaya başladığını söyleyen Yıldırımkaya, seçildiği takdirde 15 kişilik meclis üyeliği kadrosunun büyük bir bölümünü Millet İttifakı'ndan oluşturmak istediğini ifade ederek "Bu dönem meclis üyelerinden başımız ağrıdı. 15 üyeden 8'i CHP'liydi. Şimdi hazırlayacak olduğumuz listenin en az 9 ila 11 meclis üyesini ittifak partisinden seçeceğim. Diğer partilere 3-4 tane bırakacağım. Meclis listesini biz yapacağız. Dağılımı da merkez ve mahallelerden yapacağız. Her yerden bir temsilci almayı düşünüyoruz. Fikren ve manen bize destek olacak kişilerin mecliste olmasını istiyorum."

baskan-yildirimkaya-unali-er-meydanina-davet-etti-88881-8672f382b3a6b66773cf5a17c93ff220.jpgbaskan-yildirimkaya-unali-er-meydanina-davet-etti-88881-29eb0e612b1e4534672731e7e5a92056.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.