Başkanlar arasında kılıçlar çekildi: "Ders almayız, ders veririz"

Başkanlar arasında kılıçlar çekildi: "Ders almayız, ders veririz"
ABONE OL
 Muhabir
CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten’in kendisi hakkında yaptığı açıklamalara cevap verdi. Başkan Saatçı, “Gençlik kolları başkanımız da, kadın kolları başkanımız da açıklamalarına, söylemlerine ve paylaşımlarına devam edecek. Sizin siyaset akademisine tabi ki gelirler, seve seve gelirler ama ders almaya değil ders vermeye gelirler.” dedi.

Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Şevval Ateş'in haberine göre, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, Hedef Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunmuştu. Ökten, “Benim muhatabım il başkanıdır. Eğer bana bir başka kişi cevap veriyorsa o partide il başkanı olmadığını gösterir. Eğer ilmi siyaset bilmiyorsa arkadaşlar, CHP’li Hikmet’e de, bana cevap vermeye çalışan gençlik ve kadın kolu başkanına da açacağımız siyaset akademisinde ön sıradan yerleri hazır. Gelsinler siyaset öğrensinler. Bana cevap başkasından gelecekse de gelmesin. Eğer yapamıyorlarsa biz öğretiriz.” ifadelerini kullanmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı'dan Ökten’e yanıt geldi.

whatsapp-image-2023-12-08-at-12-38-07.jpeg

“SİZ O KOLTUKTA KİMİN İÇİN OTURUYORSUNUZ ÖKTEN?”
CHP’li Başkan Hikmet Saatçı, yaptığı açıklamada "Bereket fışkıran cennet vatanımızın her bir karış toprağını mültecilere peşkeş çekeceksiniz, bu ülkenin gençlerinin hayallerini çalacaksınız, geleceğini gasp edeceksiniz, kadınlarımızın kahkahalarına kadar karışacak, kadına şiddete göz yumacak, çocuklarımıza yapılan tecavüzlere, sapıklıklara sessiz kalacaksınız sonra çıkıp ilmi siyasetten bahsedeceksiniz" diyerek, “Siz o koltukta kimin için oturuyorsunuz Sayın Ökten? Siyaset önce halk için yapılır, halk ile beraber yapılır. Bugüne kadar halkın gerçek gündemi ekonomiden, işsizlikten, hakkı yenilen bir vatandaşlarımız ile tek kelime etmedin, dut yemiş bülbüle döndün. Sarayı kıble edindin, tek adamı bu halkın önünde gördün. Egemenlik milletindir değil liderimizindir, liderimizin siyasi emelleri şiarı ile yol yürüdün. Rantı, talanı helal gördün. Hak yemeyi adet edindin. O yüzden bence pek cevaplara değil içeriğe bak. Söylemlere, halk için söylediğimiz gerçeklere bak. Belki nasır tutmuş, adaletsizliğe bulaşmış vicdanlarınız da biraz olsun merhamet filizlenir!” ifadelerini kullandı.
whatsapp-image-2023-12-08-at-12-38-35.jpeg

“MEMLEKETİN HAKKINI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Öte yandan Başkan Saatçı, açıklamasının devamında, memleketin hakkını savunmaya devam edeceklerini belirterek, şunları kaydetti: “Biz en genç üyemizden yaşça en büyük üyemize kadar halkımızın, memleketimizin hakkını savunmaya devam edeceğiz. Gençlik Kolları başkanımız da, Kadın Kolları Başkanımız da açıklamalarına, söylemlerine ve paylaşımlarına devam edecek. Sizin siyaset akademisine tabi ki gelirler, seve seve gelirler ama ders almaya değil ders vermeye gelirler.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.