AK Parti’li Özmen’den karne mesajı AK Parti’li Özmen’den karne mesajı

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, birlik ve beraberliğin arttığı Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde gıda yardımı amacıyla SYDV’lere her yıl ilave kaynak aktardıklarını hatırlattı.

847,6 MİLYONLUK EK KAYNAK
Dini bayramlar öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmesi için yılda iki kez destek verdiklerinin altını çizen Göktaş, Kurban Bayramı öncesinde de aynı uygulamaya imza atılacağını ifade etti. Bakan Göktaş, “Bu kapsamda geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda aktardığımız kaynağın ardından şimdi de Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 847,6 milyon TL ek kaynak aktardık” ifadelerini kullandı.

TOPLAM RAKAM 6.8 MİLYAR TL'YE ULAŞTI
Bakan Göktaş, 2015 yılından bu yana dini bayramlar öncesinde vatandaşlara sağlanan gıda destek tutarının toplam 6,8 milyar TL'ye ulaştığını vurguladı. Bakan Göktaş, Kurban Bayramı öncesinde aktarılan kaynağın da hızlı ve etkin bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağına işaret etti.

Kaynak: Haber Merkezi