Çağatay Korhan Tokgöz, eşi ve kızıyla birlikte Fransa’ya gitmek için İsviçre’nin Basel Havalimanı’nda TESLA marka elektrikli araç kiraladı. Fransa’ya vardıklarında Colmar şehrinde alışveriş için bir dükkanın önünde durmak isteyen Tokgöz, direksiyonu kilitlenen aracı durduramadı. Frene basmasına rağmen daha da hızlanan otomobil markete, park halindeki araçlara ve en sonunda ise bir dükkanın duvarına çarptı.

Tesla (6)

İTFAİYE EKİPLERİ ÇIKARDI

Tokgöz ailesi aracın içinde sıkıştı. Kapı kolu bulunmayan araçtan bir türlü çıkamayan aile, olay yerine çağrılan itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kurtarıldı. Anne ve kızı kazadan yara almazken avukat Tokgöz’ün omurgasında kırık olduğu tespit edildi.

Tesla (4)

HUKUK MÜCADELESİ BAŞLATACAK

Omurgasındaki kırık için 3 ay korse takması gerektiğini söyleyen Çağatay Korhan Tokgöz, TESLA firmasına karşı hukuk mücadelesi başlatacağını açıkladı.

Tesla (3)

Bir engelle karşılaştığında yavaşlaması ya da durması beklenen bu aracın, aksine daha da hızlandığını ve kazaya neden olduğunu belirten Tokgöz, "Normalde bir kaza gerçekleştiği zaman can havli ile önce araçtan dışarı çıkmak istersiniz, kapının kolunu açmak istersiniz. Ama bu arabanın kapı kolu yok. Enteresan bir şekilde düğme yapılmış başka bir yerde. Ben o düğmeyi bulup açana kadar da zaman geçti. İçeride bir yangın da olabilirdi” dedi.

Tesla (1)

“RİSKİN SIFIR OLMASI GEREKİR”

Trafikte olan bu tür araçlarda hiçbir güvenlik sorununun olmaması gerektiğini söyleyen Tokgöz, “Bu araç Türkiye'de, Avrupa'da her yerde satılıyorsa böyle bir riskin sıfır olması lazım. Bu binde bir, on binde bir bile olsa risktir; güvenlik riskidir. Böyle bir güvenlik riskinin olmaması ve bertaraf edilmesi gerekir. Paris'te 12 kişinin ölümüyle sonuçlanmış bir kaza meydana gelmiş daha önce. Bu güvenlik sorununun giderilmesi için ben de bir mücadele başlatacağım" ifadelerini kullandı.

Orman yangını faciaya dönüştü! Alevlerin arasında kalan 3 kişi öldü Orman yangını faciaya dönüştü! Alevlerin arasında kalan 3 kişi öldü

Tesla (5)Tesla (2)

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI