Uzun soluklu Kurban Bayramı tatilinde, alınan tüm tedbirlere rağmen trafik kazalarındaki acı tablo artmaya devam ediyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Yerlikaya, bayram tatili boyunca trafik polisleri ve jandarma trafik ekiplerinin denetimlerine 24 saat esasına göre devam ettiğini ifade etti.   

49 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
Meydana gelen kazalardaki acı tabloyu paylaşan Yerlikaya, "Bayram tatilinin ilk 6 gününde maalesef 49 kişi hayatını kaybetti. 7 bin 683 kişi ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil" ifadelerini kullandı. 

Söke’de bir çocuğun üstüne kapı devrilmişti! Mağdur çocuğun babası konuştu Söke’de bir çocuğun üstüne kapı devrilmişti! Mağdur çocuğun babası konuştu

24 SAATTE 668 KAZA!
Bakan Yerlikaya, dün 24 saatlik sürede 668 trafik kazası meydana geldiğini de aktardı. Bu kazalarda 13 kişinin yaşamını yitirdiğini, bin 133 kişinin yaralandığını belirten Yerlikaya, ekiplerin, 414 bin 776 aracı denetlediğini, 22 bin 592 araca hız ve radar işlemi,️ 39 bin 56 araca ise diğer işlemlerin yapıldığını vurguladı.

Muhabir: Seval Selvi