Kurban Bayramı tatilinde şehirler arası otobüs seyahatlerinde büyük yoğunluk yaşandı. Bu süreçte korsan taşımacılık ve fahiş fiyat uygulamalarına yönelik etkin denetimler de gerçekleştirildi.

13 BİN 855 OTOBÜS DENETLENDİ
Bakan Uraloğlu, yazılı açıklamasında konuyla ilgili verileri paylaştı. Emeklilere ücret tarifesi üzerinden yüzde 20 indirim uygulanmasına yönelik denetimlere de imza atıldığını aktaran Uraloğlu, tatil süresince şehirler arasında hizmet veren 13 bin 855 otobüsün denetime tabi tutulduğunu dile getirdi. Bakan Uraloğlu, Karayolu Taşıma Kanunu'na aykırı faaliyette bulunan otobüs işletmecilerine 23 milyon 453 bin 8 lira idari işlem uygulandığını vurguladı. 

Kuşadası Gençlik Festivali’nde bugün hangi sanatçılar sahne alacak? Kuşadası Gençlik Festivali’nde bugün hangi sanatçılar sahne alacak?

HUZURLU YOLCULUK HEDEFLENDİ
Denetimlerde vatandaşların huzurlu yolculuk yapmasının hedeflendiğini ifade eden Bakan Uraloğlu, şunları kaydetti: "Bayram tatili öncesinde ve bayram süresince şehirler arası otobüs seyahatlerine yönelik U-ETDS sistemi üzerinden elektronik olarak yaptığımız denetimlere ilave olarak, yolcu terminallerinde, yol kenarlarında ve kara yolları denetim istasyonlarında öncelikle, fahiş fiyatlı bilet satışı, korsan ve yetki belgesiz taşımacılık ve emeklilere yönelik yüzde 20 indirim uygulanıp uygulanmadığına dair 13 bin 855 otobüste denetim yaptık. Denetimler kapsamında Karayolu Taşıma Kanunu'na aykırı bir şekilde faaliyette bulunan otobüs işletmecilerine 23 milyon 453 bin 8 lira tutarında idari işlem uygulandı."

Muhabir: Seval Selvi