Telefon ya da internet aracılığıyla ulaştıkları vatandaşları ‘bedava tatil kazandınız’ diyerek Yalova’nın Termal ilçesindeki bir otelde ağırlayan dolandırıcılar, katılmayı zorunlu kıldıkları toplantılarda çeşitli ikna yöntemleriyle devre mülk hissesi sattı.

Bir süre sonra vatandaşlar hisse satın aldıkları firmanın dosyayı başka bir firmaya devrettiğini öğrendi. Mağdurlar satın alma işlemini yaptıkları firmaya ulaşamazken bu suçta kullanılmak üzere tam 21 şirket kurulduğunu anladı.

İKİNCİ KEZ DOLANDIRILDILAR

Yapılan usulsüzlük nedeniyle devre mülklerini kullanamayan mağdurlar, bu kez de 'kırmızı dönem satışı' yalanıyla ikinci kez dolandırıldıklarını iddia etti. Firma bu şekilde milyonlarca lira haksız kazanç elde ederken yüzlerce vatandaş dolandırıcılardan şikayetçi oldu.

SORUŞTURMA 2 YIL SÜRDÜ

Şikayetlerin ardından Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde başlatılan ve 2 yıl süren soruşturma kapsamında Yalova, Aydın, Adana, Kütahya ve İstanbul’da harekete geçen polis ekipleri eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirdi. Firma yöneticileri de dahil 29 kişi gözaltına alındı.

Aydın'da Eriyen Asfalt Kazaya Sebep Oldu Aydın'da Eriyen Asfalt Kazaya Sebep Oldu

BİNLERCE MAĞDUR İDDİASI

Şu ana kadar tespit edilen haksız kazanç miktarının 50 milyon liranın üzerinde olduğu belirlendi. Mağdur sayısının binlerce olduğu ifade edilirken gelecek yeni şikayetlerle birlikte bu rakamın artması bekleniyor.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI