“Beğenmediğin o binadan çık!”

“Beğenmediğin o binadan çık!”

CHP Koçarlı İlçe Başkanı Hakan Akın, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın Aydın Büyükşehir Belediyesi ile zıtlaşarak prim yapmaya çalıştığını söyledi.

A+A-

MURAT TAN - Seçim döneminde kimseyi işten çıkarmayacağını söyleyen Kaplan’ın sözünde durmadığını belirten Akın, “Daha mazbatasını bile almadan işçi çıkarmaya başladı” dedi.

CHP Koçarlı İlçe Başkanı Hakan Akın,  AK Partili Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ı seçim dönemin verdiği bazı sözleri tutmaması nedeniyle sert sözlerle eleştirdi. Kaplan’ı geçtiğimiz dönem Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na muhalif çıkışlarıyla bilinen Germencik eski Belediye Başkanı Ümmet Akın’a benzeten CHP Koçarlı İlçe Başkanı Hakan Akın, “Büyükşehirle zıtlaşarak prim yapmaya çalışıyor. İktidarın gücünü kullanacağım, tüm projelerim hazır diyordu. O halde yapsın, büyükşehirin yaptığı ve beğenmediği o hizmet binasında da durmasın” dedi. Geçtiğimiz süreçte belediye personelini zimmetine para geçirmekle suçlayan Kaplan’a çağrıda da bulunan Akın, “Bu devletin hakimi, savcısı, jandarması, polisi var. Bunlar kimse açıklasın, kim suç işlemişse benim öz yakınım bile olsa cezasını çeksin” dedi. 

“60 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARDI”

Koçarlı Belediye Başkanı Kaplan’ın seçim sürecinde kimsenin ekmeğiyle oynamayacağının sözünü verdiğini belirten CHP İlçe Başkanı Akın, “İlk başlangıcında seçim mitinglerinde belediye başkanı adayıyken, ‘Çalışanlarla uğraşmayacağım, kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım, bu Allah’ın da hoşuna gitmez’ dedi fakat daha mazbatasını almadan insanları işten çıkarmaya başladı. Yaklaşık 55-60 çalışanın işine son verdi. Sonrasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ile hizmet binası konusunda anlaşmazlık yaşadı. Kurban Bayramı öncesinde ASKİ tarafından içme suyu verilmeye başlanınca, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin astırdığı pankartları talimat vererek söktürdü. Aramızda da bu nedenle polemik de yaşadık. Anaarter yollarda Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin pankart asmasında mevzuata göre yasal olmayan bir durum da yok ama söktürüyor. Aydın İl Emniyet Müdürlüğünün devreye girmesiyle pankart krizi aşıldı” diye konuştu. 

“KİM SUÇLUYSA CEZASINI ÇEKSİN” 

“Nedim Kaplan bütün personelini zimmetine para geçirmekle suçluyor, iftira atıyor ve zan altında bırakıyor” diyen Akın, “Biz CHP olarak hiçbir zaman hırsızlığın ve yolsuzluğun yanında olmadık, olmayız da. Bu devletin hakimi, savcısı, jandarması, polisi var. Bunlar kimse açıklasın, kim suç işlemişse benim öz yakınım bile olsa cezasını çeksin. Fakat çıkıp herkesi, Cengiz Şen döneminden beri CHP yönetimindeki belediyede çalışan tüm personeli zan altında bırakıyor. Biz bu durumdan rahatsızız. Söylemleri hoş değil. Ben müfettiş raporlarını da istedim. Kim suçluysa cezasını çeksin. Biz burada zaman zaman Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ile de görüşerek muhtarlarımızın taleplerini alıyoruz. Yapılması gereken işlere aracı oluyoruz. Amacımız Koçarlı’ya hizmettir ama Nedim Kaplan büyükşehirle uğraşarak tamamen ortamı geriyor” diye konuştu. 

“BELEDİYE İNSANLARA İFTİRA ATARAK YÖNETİLMEZ”

Kaplan’ın öncelikli olarak verdiği sözleri tutması gerektiğini isteyen Akın, “Sanırım kendisi geçtiğimiz dönemde, Germencik eski  Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın yaptığı gibi ilçeye hizmet getiremeyeceğini düşünerek Özlem Başkan ile didişmeyle dönemini geçirmeye çalışıyor. Germencik’te Ümmet Akın da büyükşehirle ters düştü, sonra Özlem Başkan hizmet getirmiyor diyerek insanları oyalamıştı. Nedim Kaplan, öncelikle verdiği sözleri tutsun. Osmanlı-Selçuklu mimarisiyle belediye binası yapacağız, emniyet binası yapacağız ve üniversite getireceğiz dedi. Önce bu sözleri tutsun. İnsanlara iftira atarak, ortamı gererek belediye yönetilmez. Zaten insanları işten çıkarmasıyla da insanları gerdi ama halen büyükşehirle zıtlaşarak prim yapmaya çalışıyor. İktidarın gücünü kullanacağım, tüm projelerim hazır diyordu. O halde yapsın, büyükşehirin yaptığı ve beğenmediği o hizmet binasında da durmasın” ifadelerini kullandı. 

“TOPUKLU EFEMİZ YANIMIZDA”

Aydın Büyükşehir Belediyesinin halihazırda Koçarlı’daki hizmetlerinin aralıksız devam ettiğini de sözlerine ekleyen Akın, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız, Topuklu Efemiz Özlem Çerçioğlu Koçarlı halkının daima yanındadır. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları kapsamında, Esentepe Mahallesi’ne Esentepe Göletinden getirilecek zirai ve kullanma suyu projesi devreye alındı. Çeşme Mahallesi’nin yolunun sathi asfalt kaplama işiyle ilgili de çalışmalar başladı. Yine Mersinbelen ve Çallı Mahallesi yolunun sathi kaplama işiyle Büyükdere Mahallesi sosyal tesis binası yapımı da tüm hızıyla sürüyor. En kısa zamanda tamamlanarak hizmete açılacak” dedi. 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.