Karacasu Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı'nda kritik kararlar aldı. Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, göreve geldiğinde belediyenin borçlarının önceki yönetim tarafından açıklanan tutarın çok üzerinde olduğu gerekçesiyle sıkı para politikası ve yer satışı ile borç kapatmanın yolunu arayacaklarını söylemişti. Söylediği gibi ilk iki ay içerisinde belediyeye ait 20’nin üzerinde taşınmazın satışını meclis gündemine taşıyan Başkan Büyükyapıcı, belediye işletmelerine de yaptığı zamlarla dikkat çekti.

Belediye Isletmelerine Zam Borc Kapatmak Icin Satis Yapilirken Yeni Borc Acildi Internet Gazete 478607 345Da39D38497Fc0B0E0Aa2B753Ae309

Vatandaşın uygun ve kaliteli hizmet alması amacıyla kurulan belediye işletmelerine yapılan zamlar tepki topladı. Haziran ayı toplantısında da meclis üyeleri, belediye işletmelerine zam ve belediye taşınmazlarının satışını görüştü. Meclis çoğunluğunu bulunduran CHP, Cumhur İttifakı üyelerinin çekimser ya da ret oyları karşısında tüm kararları onaylattı.

MEZARLIK ÜCRETLERİNE DEV ZAM!

Yenice Mahallesi'nde mezarlık yer ücretleri arttırıldı. Bin 500 lira artı KDV ücreti uygulanan mezarlıkların yer maliyetinin 4 bin 400 lira olduğu bu nedenle yeni ücretin 5 bin liraya çıkarılması oy birliğiyle kabul edildi.

Belediye Isletmelerine Zam Borc Kapatmak Icin Satis Yapilirken Yeni Borc Acildi Internet Gazete 478607 E48160Dc28850F960Dfa1757643C8C6C (1)

BORÇ BİTİRMEK İSTERKEN YENİ BORÇ YAPILDI!

Belediyenin borçlarını kapatmak için bazı taşınmazların satılması gerektiğini savunan Büyükyapıcı'dan ilginç bir adım daha geldi. İlçeye bağlı bazı mahallelerin imar planının yapılması için İller Bankası’na 1 milyon 960 bin lira borçlanıldı. Alınan bu karar vatandaşlar tarafından tepki çekti.

Ankara’daki 15 Temmuz programına katıldılar Ankara’daki 15 Temmuz programına katıldılar

BÜYÜKŞEHİR’DEN ALINAN HAVUZUN KİRASI DİKKAT ÇEKTİ

Cumalı Mahallesi’nde bulunan ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden geçtiğimiz ay devredilen yüzme havuzunun düğün, nişan gibi organizasyonlara kiralama bedeli 15 bin lira olarak belirlendi. İlçedeki özel işletmelerin fiyatlarıyla yarışan tesisten yüksek kar elde edilmesi amaçlanıyor.

15 TAŞINMAZ DAHA SATILIYOR!

Bir yandan gelirler yükseltilmeye çalışılırken bir yandan yeni borçlar açan belediye, Karacasu'nun yerlerini satmaya da devam ediyor. Bu kapsamda Yaylalı, Ataeymir, Cumhuriyet, Işıklar, Karacaören ve Palamutçuk mahallelerinde bulunan dükkan, arsa ve tarla olmak üzere toplam 15 taşınmazın daha satılmasına karar verildi.

Muhabir: Mine Eren