Belediye Meclisi, arazi satışlarına veto etti

Belediye Meclisi, arazi satışlarına veto etti

Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal başkanlığında yapılan Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısında gündeme gelen arazi satışları ve eski hamama ait arsa, iktidar ve muhalefetin aldığı oy birliği karar ile reddedildi.

A+A-

Geçtiğimiz hafta Belediye Başkanı Zeki İnal’a, GES Projesi için Euro bazında borçlanma yetkisi veren belediye meclisi, belediyeye ait arazilerin satışı konusunda geçit vermedi. 

Karacasu Belediye Meclisi Toplantısı tüm üyelerin katılımı ile meclis salonunda gerçekleşti. Daha önceki toplantılarda daha soğuk ve gergin bir ortamda geçen meclis toplantısında zaman zaman tansiyon yükselse de bu kez soğuk rüzgarların yerine daha sıcak samimi bir atmosferde geçmesi dikkat çekti. CHP'li Meclis üyesi Nuri Öncü'nün getirdiği tatlı meclis üyelerine ikram edildi. "Tatlı yeyip tatlı konuşalım" diyerek havayı yumuşatan meclis üyeleri, iktidarı ve muhalefetiyle söz konusu ilçe menfaati olduğunda nasıl da birlik olabildiğini gösterdi. 

ARAZİLERİN SATIŞINA GEÇİT VERMEDİLER 
Bir önceki meclis zaptının okunması ile başlayan toplantıda, gündemin 2. maddesi olan Yaykın Mahallesindeki imar barışından yararlanan Hüseyin Kocabıyık’a ait yerin satışı ile Esençay, Yazır mahallerindeki 3 dekar zeytinlik arazisi ile İlçe merkezindeki eski hamam yerinin satışı gündeme geldi. Hüseyin Kocabıyık’a ait kahvehane olarak kullanılan yerin satışı oy birliği ile kabul edilirken, şahıslardan ve Esnaf Odası ile Şoförler ve Otomobilciler Odasından gelen talep üzerine meclise gelen arazi satışları reddedildi. Meclis üyeleri iktidarı ve muhalefetiyle oy birliğiyle belediyeye ait arazi ve taşınmazların satışını veto etti. 

İKTİDARI VE MUHALEFETİYLE BİRLİK OLDULAR 
Geçtiğimiz hafta yapılan olağanüstü toplantıda Belediye Başkanı Zeki İnal’a yabancı sermayelerden Euro bazında borçlanma yetkisi veren Belediye Meclisi, arazi satışında aynı yetkiyi vermeyerek söz konusu ilçenin menfaatine olduğunda ağız birliği yapmışcasına nasıl da birlikte hareket edebileceklerini gösterdi. 

BÜYÜKŞEHİRİN İSTEDİĞİ ARSAYA ŞARTLI ONAY 
Toplantının 5. maddesi olan Geyre Mahallesi Dörtyol Kavşağındaki Belediyeye ait otoparkta bulunan ATM’nin 10 yıllık süresi dolduğundan protokol süresinin bir 10 yıl daha uzatılması yine oy birliği ile kabul edildi. Öte yandan belediyeye ait Çamköy Mahallesindeki bulunan 10 bin 900 metre karelik tarla vasfındaki yerin bin 500 metrekarelik kısmının bedelsiz olarak arıtma tesisi yapılması için Büyükşehir Belediyesine tahsis edilmesi hususu görüşülüp arıtma tesisi 2 yıl içinde yapılmak koşulu ile 10 yıllığına Büyükşehir Belediyesine tahsisi oy birliği ile kabul edildi. 
2020 BÜTÇESİ KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ 
Toplantıda ayrıca Yaylalı Mahallesindeki eski yoğurt pazarında bulunan 3 adet dükkanın 10 yıllığına kiraya verilmesi gündeme alınıp oy birliği ile kabul edildi. Gündemin son maddesi olan belediyenin 2020 bütçesinin görüşülmesi hususu Plan Bütçe Komisyonunda görüşülmek üzere gündeme alınması  oy birliği ile kabul edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.