TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Bir kap su koymayı ihmal etmeyelim

A+A-

Aydın’da havalar iyiden iyiye ısındı. Bahar bitmeden yaz havasına girdik neredeyse. Bazı günler 40 derecenin üzerine çıkan sıcaklıklarda sağlığımıza dikkat etmemiz gereken dönemleri yaşıyoruz. Ramazan Bayramı’nda da arefe gününü kapsayan 4 günlük süreçte Türkiye’nin 81 ilinde getirilen sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle bayramı evlerimizde geçireceğiz. Bu sayede sıcaklardan bir nebze olsun korunsak da sokaktaki dostlarımız için hava şartları zorlayıcı olmaya devam edecek. 

Bizler bayram öncesi alışverişimizi yaparak evlerimizde izole olacağız ancak sokak hayvanları için böyle bir seçenek maalesef yok. Herkesin evlerine çekileceği süreçte onların su ve yemek ihtiyacı olacağını göz ardı etmemeliyiz. Kapılarımızın önüne şu sıcak havalarda koyacağımız su ve yemekler onlar için çok önemli. Bu dünyayı sokakta yaşayan kedi, köpek, kuş ve daha birçok hayvanla paylaştığımızı unutmayalım. Bizler gibi hazırlıklar yapamayacakları için bu 4 günde bizlerin duyarlılığına ihtiyaçları var. 

Bunun yanın duyarlı davranan vatandaşlara destek veremiyorsanız lütfen köstek de olmayın. Herkesin aynı hassasiyette olmasını beklemiyoruz ama en azından yapılan bir iyiliğe saygı duyulmalı. Bazı yerlerde koyulan su yada yemek kaplarının kaldırıldığı haberleri geliyor. Lütfen bu konuda saygılı olalım. Onların da bu sıcak havalarda özellikle su ihtiyacı olduğunu hepimiz biliyoruz.  Herkesin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Koronavirüs salgınını atlattıktan sonra daha sağlıklı günlerde kutlayacağımız bayramları yaşamak umuduyla. Sağlıkla kalın. Evde Kalın.

Önceki ve Sonraki Yazılar