Deneyimli gazeteci 78 yaşındaki Cemre Birand, sosyal medya platformu X hesabından eşi Merhum Mehmet Ali Birand'ın yıllar önce Aydın'daki Çine Çayı'nda yüzerken çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. Büyük dikkat uyandıran nostaljik fotoğraf, Birand'ın doğayla iç içe olan yönüyle birlikte Çine Çayı'nın o zamanki berrak haliyle bugünkü durumu arasındaki çarpıcı farkı gözler önüne sermesi açısından dikkat çekici bulundu. 

Whatsapp Image 2024 07 02 At 11.31.54

ÇİNE ÇAYI CAN ÇEKİŞİYOR

Birand, söz konusu fotoğraf paylaşımına,  “Burası Aydın’da Çine çayı idi. Onu da kuruttular” notunu düşerken, takipçilerine hem nostaljik hem de çevresel bir mesaj iletmeyi de ihmal etmedi. Paylaşım, kısa sürede büyük beğeni alırken, Mehmet Ali Birand’ın yüzdüğü yıllarda temiz ve serin sularıyla tanınan Çine Çayı’nın günümüzde geldiği durumu da düşündürdü. 

Çineliler Dikkat! Yarın O Saatlerde Elektrikler Olmayacak Çineliler Dikkat! Yarın O Saatlerde Elektrikler Olmayacak

Halihazırda uzun yıllardan bu yana zeytin işletmeleri, mandıralar ve maden fabrikalarından bırakılan atıkların doğal yapısını bozduğu Çine Çayı, çevresel kirlilik ve su kaynaklarının yanlış kullanımı nedeniyle adeta can çekişiyor.

Whatsapp Image 2024 07 02 At 11.31.54 (1)Whatsapp Image 2024 07 02 At 11.31.55

Muhabir: Murat Tan