LÜTFİ ÖZKAL

LÜTFİ ÖZKAL

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

BİZE NOTER YETER

A+A-

Geçtiğimiz günlerde 2020 bütçesi onaylandı. Yani 2020 yılında hükümetin nerelere ne kadar para harcayacağı ve bu harcamaların kaynağı belli oldu. Henüz detaylı bir inceleme yapamadım fakat bütçe haftalarında yapılan görüşmeler ve plan bütçe komisyonu tarafından bütçeye yerleştirilmiş olan yatırım planları muhakkak kamuoyuna sızardı. Aydın ilimiz için konuşmak gerekirse medyadan ya da milletvekillerinin açıklamalarından bölgemizi kalkındıracak büyük bir yatırım haberi duymadık. 
Tabii NOTER’ler hariç. Aydın milletvekillerimiz 5 yeni Noter açılacağını duyurdu. 
5 yeni noter… Ne dertlere derman olmaz o noterler… Ne sıkıntılara çare olmaz o noterler…
Neyse, sonrasında TOKİ 100 bin sosyal konut projesi ilan etti. Payımıza düşen yatırım 400 konut. Bunlardan 200 tanesi Söke ilçesine, 200 tanesi Efeler ilçesine yapılacak.
Çevreyolu zaten yılan hikâyesine döndü. Pek bir beklenti de kalmadı. Nazilli’nin il olması ve Sümerbank’ın yeniden açılması haberleri ile eşdeğer bir etki yaratıyor. Bir de bu kategoriye giren havalimanı yatırımımız var. 
Bir ara bir “demiryolu projesi” için çalışma başlatılacağını duymuştuk, sanırım ses çok uzaktan geldi ve biz yanlış anladık. Hiç bahseden yok o projeden.
Aydın halkı bu şekilde de mutlu diyebilmeyi isterdim fakat aklıma nedense Aydın ilindeki intihar vakaları geliyor.
Durumu yerel bütçelerle kurtarabilir miyiz acaba diye düşünüyorum, yerel yönetimlerin hali içler acısı. Henüz elle tutulur bir proje göremedik.
Aklıma geldiğinde rahatsız eden bir durum var, demek ki diyorum Aydın halkını avutmak bu kadar kolay. Ne merkezi bütçede ne de yerel bütçede hiç yatırım planı yok. 
Yeri belli fabrikayı Aydın’a istedik ve hatta Nazilli’ye gelmesi için işin takipçisi olacağız diyenler çıkmıştı hatırlarsanız. Tamam, o fabrika gelmedi.. Peki, hangi yatırım için neyi takip ettiniz söyler misiniz? (Söylerseniz iletiriz onu da belirtmek isterim.)
Neyse biz konumuza dönelim. Konumuz Aydın iline yeni açılacak Noterler. Hatta Nazilli’de açılacak olanın yeri de belliymiş. Sanayi bölgesinde olacakmış. Demek oluyor ki Nazilli’ye açılacak olan bu noter daha çok seçim götürür. Galericiler sitesi, ticaret odası, sanayi kooperatifi, demirciler odası… Hepsi “bizim eserimiz” diye seçim propagandası yapacaktır. 5. noterden kaç propaganda çıkacak bekleyip göreceğiz. 
Kanal İstanbul tartışmalarının arasına girip de huzuru daha fazla bozmayayım. “Dur şimdi bir de seninle uğraşmayalım” demesinler…
Sağlıkla kalın, hoşça kalın.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum