Boşandığı eşine baltayla saldıran koca; 20 yılla yargılanacak 

Boşandığı eşine baltayla saldıran koca; 20 yılla yargılanacak 

İncirliova’da boşandığı eşi İlke Kuleli’nin çalıştığı markete baltayla girerek saldıran ve 4 parmağını koparan İsmail Demirci’nin 13 ila 20 yılla kadar hapis cezasıyla yargılanması için iddianame hazırlandı.

A+A-

İsmail Demirci’nin ayrıca eşi, “İlke Kuleli son günlere geliyoruz. Kararını ver. Habille Kabil olmayalım veya Erdal Akın’la Esin Hanım olmayalım. O markete yarın geleceğim. Ne yapacaksın bakalım. Hodri meydan. Kimlere güveniyorsun belli değil. İkimizi yok edeceğim. Git kime sığınırsan sığın” diyerek attığı mesajlar ortaya çıktı. 

İncirliova'da yaşayan 2 çocuk annesi İlke Kuleli, 9 yıllık eşi minibüs şoförü İsmail Demirci'den, şiddetli geçimsizlik nedeniyle 1 yıl süren davadan sonra 27 Ocak'ta Aydın 1. Aile Mahkemesi'nde boşandı. Mahkeme çiftin biri 9, diğeri 10 yaşındaki 2 çocuğunun velayetini annelerine verdi. Dava sürecinde eşini sürekli rahatsız ettiği gerekçesiyle hakkında 3 kez uzaklaştırma kararı verilen İsmail Demirci, boşanmalarının ardından da onun peşini bırakmadı. Boşanmalarından 4 gün sonra saat 18.00 sıralarında, eşinin kasiyer olarak çalıştığı Cumhuriyet Mahallesi, Karakol Caddesi'ndeki markete giden Demirci, elindeki baltayla saldırdı. İçerdeki müşteriler panikle kaçışırken, Kuleli'nin balta isabet eden sağ elinin 1, sol elinin ise 4 parmağı koptu. Çevredekiler, genç kadını marketten çıkararak ölümden kurtardı. Ambulansla Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Kuleli, ilk müdahalenin ardından da Denizli Pamukkale Üniversitesi Mikrocerrahi Servisi'ne sevk edildi. Demirci'nin kopan sol elinin 4 parmağı 6 saat süren ameliyatla yerine dikildi.

Kuleli'nin, sağ elinin kopan serçe parmağı ise kurtarılamadı. Olayın ardından gözaltına alınan İsmail Demirci ise tutuklandı. İsmail Demirci’nin boşandığı eşi İlke Kuleliyi tasarlayarak kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan Aydın Cumhuriyet Savcılığı Ailenin Koruması ve Kadına Şiddet Soruşturma Bürosu tarafından 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanması için hazırlanan iddianame kabul edildi. 

“O MARKETE YARIN GELECEĞİM”
İsmail Demirci, boşandığı eşi İlke Kuleli’ye saldırmadan önce "Kendi canını düşünen yaşamı seven en adi çocuğu olsun. 2 çocuğumun son nefesleri elimde son bulsun. İlke Kuleli son günlere geliyoruz. Kararını ver. Habille Kabil olmayalım veya Erdal Akın’la Esin Hanım olmayalım. O markete yarın geleceğim. Ne yapacaksın bakalım. Hodri meydan. Kimlere güveniyorsun belli değil. İkimizi yok edeceğim. Git kime sığınırsan sığın. Yarın git savcıya şikayet et. 2 ay yatarım var. Akıllı ol seni iş çıkışı kaçıracağım. Çalıntı bir arabayla bak planı da yazdım. Ara emniyeti hemen şimdi" şeklinde mesajlara da iddianamede yer verildi. İsmail Demirci’nin ayrıca eşini daha öncede boşanma aşamasındayken de tehdit ettiği ve Aydın 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davada 23 Mart tarihinde verilen karar ile tehdit suçundan 1 yıl 6 ay hapis cezası verildiği belirtildi. 

“YETİŞİN ÖLDÜRÜYOR”
İlke Demirci’nin saldırıya uğradığı anda görgü tanığı olan H. B., “Müşterilerin çığlık atarak yardım isteyip ''öldürüyor, öldürüyor'' diye bağırarak marketten çıktılar. Bağrışmalar üzerine markete ilk olarak giren M. Ü.’nün şüpheliyi elinde balta ile üzerine çökmüş ve kapaklanmış vaziyette gördüm.  Şüpheliye ''yapma'' diye seslendi. Şüpheli elindeki baltayı M.Ü.’ye göstermesi üzerine korkarak dışarı çıktı. M. K.'nun kanlar içinde kalan İlke’nin yanında çökmüş vaziyette beklerken gördüm. ''Bırak kızı zaten öldürmüşsün'' dedi. Şüpheli de ''amca sen karışma bu kız beni aldattı'' ifadesine yer verildi.  

HER İKİ ELDE PARMAKLAR PARAMPARÇA
Tanzim edilen geçici doktor raporuna göre ''occapitol bölgede 5 ve 6 santimlik iki kesi, her iki elde parmaklar paramparça. Her iki elde multipler kesiler mevcut olup hayati tehlikesi olduğu.  Parmakların basit Tıbbi müdahale ile giderilemeyeceği ''şeklinde tanzim edildiği, kati rapor için İlke Kuleli’nin tedavi gördüğü. Pamukkale Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne müzekkere yazıldığı ancak, tedavi süreci devam eden İlke Kuleli ile ilgili yazı cevabının henüz gelmedi. İsmail Demirci eşi olan İlke Kuleli’nin uzun zamandır kendisini aldattığı düşüncesinde olduğu, olaydan iki ay kadar önce de ölümle tehdit ettiği, öncesinde planlama yaptığı da yer aldı.

bosandigi-esine-baltayla-saldiran-koca-20-yilla-yargilanacak-285657-0a1a5fc433df3ed9880be2d867f42744.jpegbosandigi-esine-baltayla-saldiran-koca-20-yilla-yargilanacak-285657-464a730681f183f7c1634154dec23c61.jpgbosandigi-esine-baltayla-saldiran-koca-20-yilla-yargilanacak-285657-27efb2822f8b501c84a7858facf856b2.pngbosandigi-esine-baltayla-saldiran-koca-20-yilla-yargilanacak-285657-2dadc5755bcdb24229013943b4443c84.jpeg

 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.