Yaz aylarının gelmesi ve havaların ısınmasıyla beraber dondurmalar vazgeçilmez haline geldi. İsrail’in Gazze’ye olan saldırılarıyla beraber başlayan boykot hareketi ise hız kesmeden devam ediyor. Durum böyle olunca vatandaş tarafından boykot olmayan dondurma markaları merak ediliyor. Peki, boykot olmayan dondurma markaları hangileridir? Sizin için araştırdık…

Boykot Olmayan Dondurma Markaları 

Boykot hareketinin kendini en çok gıda sektöründe gösterdiğini söylemek mümkün. Sıcak yaz aylarının gelmesiyle birlikte, yerli üretim ve boykot olmayan dondurma markalarına olan ilgi, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki olarak başlatılan boykot hareketinin bir parçası olarak artıyor.

Türkiye genelinde, boykot hareketine katılan vatandaşlar tarafından İsrail markalı ürünlerin boykot edilmesiyle, yerel dondurma markalarına olan talep de yükseliş gösteriyor.

Yaz aylarında dondurma tüketiminin artmasıyla birlikte, vatandaşlar tarafından boykot olmayan dondurma markaları araştırılıyor. İşte, boykot olmayan dondurma markaları:

  • Golf
  • Alpedo
  • Mis
  • Eti
  • Akdo
  • Dondurmacı Amca

Liste halinde verdiğimiz boykot olmayan dondurma markalarını bir de detaylı olarak inceleyelim…

Golf

Boykot Olmayan Dondurma Markalari Golf

Marketlerde sıkça karşılaştığımız bir dondurma markası olan Golf, 2004'te Schöller'in yerine üretime başlamıştır. 2016 yılında ise Natura Gıda'ya satılmıştır. Şu an Golf dondurma Natura Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye aittir. İsrail ile hiçbir bağlantısı olmayan Golf, boykot listesinde yer almamaktadır. Dolayısıyla bünyesinde üretilen Bravo dondurma boykot mu;? Sorusu cevabı da hayır olmaktadır. 

Alpedo

Boykot Olmayan Dondurma Markalari 2

Alpedo boykot olmayan dondurmalar listesinde yer alan bir diğer seçenektir. Kervan Lezzet Grubu bünyesinde yer alan global bir dondurma markasıdır. Kervan Pastaneleri’ne bağlı olan Alpedo dondurmalarının tümü Kahramanmaraş'ta üretilmektedir.

Mis

Boykot Olmayan Dondurma Markalari 3

Mis, 2012 yılında Yıldız Holding'in bünyesine katılan bir gıda markasıdır. Süt, peynir, yoğurt, ayran, tereyağı, dondurma gibi birçok ürünleri faaliyet gösteren Mis gıdaları, Şok marketleri için özel olarak üretilmektedir. Boykot listesinde yer almamaktadır.

Eti

Boykot Olmayan Dondurma Markalari 4

Türkiye'nin önde gelen gıda markalarından biri olan Eti, dondurma üretimi de yapmaktadır. Her markette bulunan ve her evde tüketilen Eti markası boykot listesinde yer almamaktadır. Firuz Kanatlı tarafından Eskişehir’de kurulan Eti, Türkiye'nin bir markasıdır.

Akdo

Boykot Olmayan Dondurma Markalari 6

Boykot olmayan dondurma markaları arasında yer alan bir diğer marka ise Akdo. Tuncay Akdoğan tarafından kurulan Akdo, yerli bir dondurma ve aynı zamanda tatlı markasıdır.

Bim marketlerde satışı yapılan Akdo dondurmaları, tamamen yerli üretimdir. Kahramanmaraş’ın markalarından biri olan Akdo boykot dondurma markalarına iyi bir alternatiftir. 

Dondurmacı Amca

Boykot Olmayan Dondurma Markalari 5

Boykot Olmayan Kahve Markaları: Yerli Malı Kahveler Hangileri? Boykot Olmayan Kahve Markaları: Yerli Malı Kahveler Hangileri?

Dondurmacı Amca Kahramanmaraş markasıdır ve  hikayesi 1976 yılında başlamıştır. Başaran kardeşler tarafından kurulan Dondurmacı Amca, tamamen yerli ve milli bir marka olarak karşımıza çıkmaktadır. Kahramanmaraş’ta iki büyük fabrika sahibi olan Dondurmacı Amca hızla büyümeye ve adını duyurmaya devam etmektedir. 

Diğer Dondurma Markaları 

Algida kimin?

Algida markası Unilever'e aittir.

Magnum kimin?

Magnum Unilever'in bir parçası olan ve Algida markası altında yer alan bir markadır.

Cornetto Boykot Mu?

Cornetto, Algida Türkiye'nin ilk dondurma markasıdır.

Carte d'Or kimin?

Nestle ve Unilever'in bir markası olan Carte d'Or dünyaca ünlü bir dondurma markasıdır.

Boykot olmayan dondurma markaları nelerdir sorusu etrafında merak edilen konuları sizler için yanıtladık. 

Kaynak: HABER MERKEZİ