“Böyle yaparsanız bu kulüp ölür”

“Böyle yaparsanız bu kulüp ölür”
 Muhabir
Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Şahin Kaya, Nazilli Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik’e kulüpten desteklerini çektiği gerekçesiyle tepki gösterdi.

Nazilli Belediyespor’un yaklaşık bir yıldır içinde bulunduğu sancılı süreç bitmiyor. Nazilli Belediyesi, ekonomik sorunları gerekçe gösterip siyah beyazlı kulüpten desteğini çekti. Kulüp Başkanı Şahin Kaya, Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik’e tepki gösterdi.

“HİÇBİR KONUDA DESTEK OLMAYACAKLARINI SÖYLEDİLER”
Desteğin çekilmesi nedeniyle Nazilli Belediyesi’ne kırgın olduklarını söyleyen Başkan Şahin Kaya, “Dün Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik ile görüşme yaptık. Hiçbir konuda destek olmayacağını ve paralarının olmayacağını söyledi. 'Ben size kulübü bırakabilirim, harcadığımız paralar var, bunları bir ödeme planı çıkararak bize sunarsınız' dedim. Nazillispor’la ilgili bir tasarruflarının olmadığını söylediler. Personel ve iaşe desteği, bunun yanında iyi su ücretini istedim. Burada da aldığımız cevap çok enteresan. Hiçbir konuda destek olmayacaklarını söylediler. Bunu yaparsanız bu kulüp ölür. 15-16 milyon TL borçla bir kulüp devraldık. 'Kulüp ölürse ölsün bizi ilgilendirmiyor' dediler. Basın açıklamasında bunları söyleyeceğimi aktardım. 'Kulüp sizin ne yaparsanız yapın' dediler” sözlerini kaydetti.

“VAZGEÇMİYORUZ”
Kulübün en kötü zamanında bile yönetim olarak vazgeçmediklerini söyleyen Kaya, “Biz en kötü zamanda bile vazgeçmedik. Yine vazgeçmiyoruz. Yönetimi güçlendireceğiz. Belediyenin desteğinin olmaması bizi ekstra zorluğa itecek. Nazillispor bu şehrin en büyük markasıdır. Takıma destek çıkmak belediyenin de, bu memlekette yaşayan insanların da destek vermesi gerekiyor. Dışarıdan insanların bu kulübe destek olup belediyenin olmaması çok tezat. Bu işin düzenlenmesi gerekiyor. Bu kulübe sahip çıkacağız ama belediye desteği çok önemli. Seçimden önce her türlü desteği vereceğini söylemişti. Gelinen noktada enkaz devraldıklarını ve kulübe destek olmayacaklarını ifade etti.” ifadelerini kullandı.

“NAZİLLİ İTTİFAKI KURUYORUZ”
İş insanlarına ve siyasetçilere destek çağrısı yapan Kaya, “Gücünü taraftarından ve armasından alan siyah beyazlı camianın onurlu ateşini yakıyoruz. Nazilli ittifakı kuruyoruz. Gün Nazillispor’a sahip çıkma günüdür. Bu şehirden ekmek yiyen ve ticaret yapan herkesin bu kulübe destek çıkması gerekiyor. Eğer kimse destek vermezse bizim sonumuz da Aydınspor gibi olur. Bütün siyasi düşünceleri kenara bırakıp kulübe destek verilmesi gerekiyor. Durum vahim her geçen gün geriye gidiyoruz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.