(SİMGE ATA) Kesin olmayan sonuçlara göre sandıkların tamamının açılmasıyla ilçede Cumhur İttifakı'nın adayı AK Partili Ufuk Altıntaş kazandı. Altıntaş maaşlarını alamayan işçilere en kısa sürede ödeme yapılacağını söyleyerek "Seçim bitti artık hizmet zamanı" dedi.
26 bin 543 seçmenin bulunduğu Bozdoğan'da yaklaşık 3 bin kişi sandığa küserken çıkan sonuç ilk kez aday olan AK Partili Ufuk Altıntaş'tan yana oldu. 15 yıldır başkanlık görevi yapan CHP’li Tümer Apaydın 660 oyla seçimi kaybetti. Altıntaş'ın net oy sayısı 11 bin 946 olarak kayıtlara yansırken, yüzde 50'lik oranla zaferini ilan etti.
Seçim sonucunu değerlendiren Altıntaş, Bozdoğan Belediyesi'nin mali açıdan zor durumda olması, şeffaf ve adil davranılmaması gibi sebeplerle halkın değişim istediğini kaydetti. Mazbatasını alır almaz tüm sorunları çözeceğini ifade eden Altıntaş, "Halkın teveccühü bize daha fazla oldu. Seçim beyannamelerinde olup da yapılmayan birçok hizmete biz imza atacağız inşallah. Seçim geçti hizmet zamanı diyoruz" dedi.

Kaynak: SİMGE ATA