Aydın BŞB'den Nysa Antik Kenti’ne destek Aydın BŞB'den Nysa Antik Kenti’ne destek

1. Amatör Lig’den Süper Amatör Lig’e yükselme başarısı gösteren Bozdoğan Madran Belediyespor, Nazilli Belediyespor ile benzer şekilde tesislerden çıkarılma şoku yaşadı. Kulübün belediyeye ait borçları nedeniyle 31 Mart Yerel Seçimleri’nde göreve gelen CHP’li Bozdoğan Belediye Başkanı Galip Özel'in talimatıyla tahliye kararı alındı. 
Bozdoğan Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Bozdoğan Madran Belediyespor’un tesislerin kullanım hakkı için yapılan kiralama sözleşmesini iptal etti. Kira sözleşmesi, şartlara uyulmadığı gerekçesiyle tek taraflı olarak fesih edilerek, kulübün 15 gün içinde tesisleri boşaltması istendi.

Bozdogan Karisti Bozdogan Madran Belediyespora Tahliye Ve Borc Soku Internet Gazete 484022 7C8Ac9986Cb118788Eb8E5Ffb1547118

SU BORÇLARI DA İSTENİYOR
Konuyla ilgili kulüp yönetiminden yapılan açıklamada, “Ne yapılmak isteniyor anlamış değiliz. Bizim takımla çalışmak istemedikleri her platformda dile getirilmeye başlanmış. ‘Bizim hocanın takımı var, eski takım var’ denmeye başlanmış. Bu dedikodular çerçevesinde tesislerden tahliye mektubu ile karşı karşıya kaldık ve birçok başarımızı şahidi tesislerimizden, eşyalarımızı bize verilen 15 iş gününü beklemeden hemen tahliye ettik. Elimize gelen ihtarname ile de bir şok daha yaşadık. 2021 yılında Bozdoğan Madran Belediyespor adına işlettiğimiz Yardibi Parkı’ndan borcumuz olan su paraları avukat yoluyla bizden istenmektedir. Daha arkasından ne gibi borçların geleceği meçhuldür. İsminde belediye olan bir kulübe bu yapılanlar reva mıdır?” ifadeleri kullanıldı.

Bozdogan Karisti Bozdogan Madran Belediyespora Tahliye Ve Borc Soku Internet Gazete 484022 0399Af8592Af9594Acdd08826Cac92Bd
“AÇIK BULMUŞÇASINA EMİR GÖNDERİLDİ”
Bozdoğan Madran Belediyespor taraftarları yaşananlara tepki gösterirken kulübün kurucu başkanlığını üstlenen MHP İlçe Başkanı Ömer Güraydın’dan da konuyla ilgili açıklama geldi. Başkan Güraydın, “Yardibi parkını çalıştırırken diğer firmalara hiç borcumuz kalmamıştır. Sadece Bozdoğan Belediye'sinin şirketi olan BOZBEL Firması ile belediyenin su fabrikasından aldığımız su ve gazoz ücretlerini (Toplam bedeli 16.626 TL) yapmış olduğumuz protokol gereği mahsuplaşmamız gerekiyordu. Ancak işlerimizin yoğunluğundan ve ihmalkârlığımızdan bunu yapamadık. Yerel seçim sonrasında yeni gelen yönetim, bir açık bulmuşcasına memleket hayrına yapmış olduğumuz işi (Onlar da gayet iyi bildikleri halde) mevcut kulüp yönetimine noter kanalı ile ödeme emri göndermiştir.” dedi.

Baskan Guraydindan Mhpli Secmene Mesaj Oy Almak Icin Soyluyorlar 441181 F071F4111Decebe6Fe5Fb778293C67B1
ÖZEL’E SORULAR
Kulübe karşı yapılanlar karşısında Belediye Başkanı Galip Özel’e farklı sorular yönelten Güraydın, şu ifadeleri kullandı:
 “Şimdi sizlerin huzurunda Sayın Belediye Başkanına soruyorum.
1: Mesela partinizin ilçe başkanının mahkeme kararıyla kesinleşmiş kamu zararını ne zaman tahsil etmeyi düşünüyorsunuz?
2: Size oy vermemiş belediye personeline baskı yapıp, psikolojik şiddet uygulayarak (mobbing), kaç kişinin işten çıkmasına ve/veya yerinin değişmesine sebep olduğunuz bunları açıklar mısınız?
3: Seçim çalışmaları süresi boyunca elinizden düşürmediğiniz yolsuzluk dosyasıyla alakalı hangi hukuki süreci başlattınız?” 

Muhabir: Mine Eren