(SİMGE ATA) Eskiden vatandaşların yoğun talebiyle karşılaşan ancak kaldırılan satış ofisi yeniden Bozdoğanlılarla buluştu.

Seçim süreci boyunca "Yabancı marka gazozların Bozdoğan'da ne işi var?" söylemiyle Madran Gazozu projesinin canlandırılacağının sinyalini veren Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, halkın özleminin sona erdirdi. Bozdoğan'ın marka değerleri arasında yer alan Madran Gazozu , Bodoğan Belediyesi'ne ait BOZ-BEL şirketinin girişimleriyle Çarşı Mahallesi Okullar Sokak'ta açılan satış ofisinde, tıpkı yıllar önce olduğu gibi yeniden halkın tüketimine sunuldu. 24'lük kasalarda depozitolu şişeler içerisinde satılan gazozun kasa fiyatı depozito ücreti hariç 25 TL olarak belirlendi. Bozdoğan Belediye Başkanı AK Partili Ufuk Altıntaş, seçim sürecinde de sinyalini verdiği Madran Gazozu ve Madran Suyuna dair üretimi arttırmak adına ilk girişimini bu şekilde ortaya koyarken, ilerleyen süreçte depozitosuz şişelerle satışa çıkmak istediklerini kaydetti.

"BOZDOĞAN HALKININ AYRICALIĞI OLMALI"
Faaliyette olan Madran Fabrikası'nın üretim kapasitesini her geçen gün arttırmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Altıntaş, BOZ-BEL tarafından kurulan satış ofisinin halk tarafından sevinç kaynağı olduğunu ifade etti. "Özlem sona erdi" diyen Altıntaş, Madran Gazozu'nun uzun süredir bu şekilde satılmamasından halkın üzüntü duyduğunu belirterek, "Madran Gazozumuzu 'Bozdoğan halkının ayrıcalığı olması lazım' diyerek bugünden itibaren BOZ-BEL ofisinde Bozdoğanlıların satışına sunduk. Geçmiş yıllarda olduğu gibi, halk kasa kasa gazoz alabilecek" şeklinde konuştu.

"DİĞER MARKALARIN TÜKETİLMESİ DE BİRAZ UTANÇ VERİCİ"
31 Mart yerel seçimlerinde de sık sık dile getirdiği "Yabancı marka gazozların Bozdoğan'da ne işi var" söylemini yineleyen Altıntaş, ticarete ve özel sektöre saygısı olduğunu belirterek, "Bozdoğan halkının yerli ve milli gazozu olan Madran Gazozunu doya doya içmesini istedik. Madran Gazozu'nun üretildiği yerde diğer markaların tüketilmesi de biraz utanç verici geliyordu. Hem halkı memnun etmek hem de üretimi artırmak için böyle bir girişimimiz oldu. Şimdi Madran Gazozuna hasret duyan halkımız da memnun bizler de memnunuz" ifadelerini kullandı.

ŞİŞESİ 1.50 TL
Satış ofisindeki fiyatların toptan fiyatların biraz üzerinde, bayi fiyatlarının da biraz altında olduğunu kaydeden Altıntaş, "Maliyetinin altında satmayacağız elbette ama vatandaş daha kolay tüketsin diye bayi fiyatının bir miktar altında satıyoruz. Kahvehane ya da kafelerde 2 ila 2.50 TL'ye satılan gazozun tanesi satış ofimizde 1 TL 50 kuruş olarak belirlendi. En kısa sürede de geri dönüşümsüz şişeye geçmek istiyoruz" dedi.

GELEN KASA KASA ALDI GİTTİ
BOZ-BEL Şirket Sorumlusu Mehmet Cantürk de ilk günden yüzlerce kasa gazozun tüketildiğini söyleyerek, "Bu sistem eskiden de vardı. Her gelen vatandaş 'tıpkı eski günlerdeki gibi' diyerek o yılları hatırlıyor ve kasa kasa alıp gidiyor. Şimdi yeniden buna kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Üstelik ilk seferde ödenen depozito bedelinin ardından getirilen şişelerin karşılığında bir kasa daha alıp gidebiliyorlar. Tıpkı damacana su da olduğu gibi" dedi.

madran-gazozu-halka-indi-halkin-ozlemi-sona-erdi-106865-0ab5e88c42e4b80acb1d786dc84534a8.jpegmadran-gazozu-halka-indi-halkin-ozlemi-sona-erdi-106865-13a55122d60484b4cb29272d980b7ec9.jpegmadran-gazozu-halka-indi-halkin-ozlemi-sona-erdi-106865-b74795ef1bed89945d91a5c6033f7052.jpegmadran-gazozu-halka-indi-halkin-ozlemi-sona-erdi-106865-49cfc34a72ac25eb9a36ab3f6c4b79a6.jpeg

Kaynak: SİMGE ATA