Aydın'ın Bozdoğan ilçesine bağlı Pınarlı Mahallesi'nde başlayan yangın kısa sürede büyüdü. 
 İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken, orman müdürlüğüne ait arazöz ve uçaklar da çalışma başlattı. 

Whatsapp Image 2024 06 21 At 17.57.04

Aydın Valisi Yakup Canbolat, Bozdoğan Kaymakamı İbrahim Gökçe, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Naci Aldemir, Belediye Başkan Vekili Savaş Mambacı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Onur Keysan, İlçe Emniyet Amiri Yavuz Sarı, Nazilli Orman İşletme Midürü Hüseyin Devrim Karasulu, siyasi parti temsilcileri olay yerine geldi. 

Whatsapp Image 2024 06 21 At 17.57.04 (2)

70 PERSONEL MÜDAHALE ETTİ
Yetkililerden bilgi alan Vali Canbolat, yaptığı açıklamada alevlerin kontrol altına alındığını söyledi. Vali Canbolat, "Bugün Bozdoğan’ın Pınarlı Mahallesi'nde bir yangın yaşandı. İnsanların yaşadığı meskun mahalde bir bölgede başlayan bir yangın var. Toplamda 13 eve sirayet etti. Bunlardan 2 tanesi kullanılan ev, diğer 11 tanesi metruk ev. Şükür bölgede herhangi bir can kaybımız yok. Ama evlerde hasar ve yangın oluştu. Yangın şu an itibariyle kontrol altında. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor.

Whatsapp Image 2024 06 21 At 17.57.03

Yangına da toplamda 14 tane araçla ki bunun 2 tanesi uçak, 5 itfaiye, 5 arazöz ve 2 iş makinesiyle müdahale ediyoruz. Toplamda da 20 itfaiye personeli olmak üzere toplam 70 personelle de yangına müdahale ediyoruz. İnşallah yarım saate kadar bütün yangın söndürülmüş ve soğutulma çalışmalarına devam eden hale gelmiş olacağız." ifadelerini kullandı.

Yanan metruk evlerin yıkılma tehlikesi taşıdığını belirten Vali Canbolat, "Can sağlığını etkileyebilecek duvarlar var. Onlara da belediye ekiplerimiz müdahale ederek yıkacak, sokağa nazır olan duvarlar var." dedi.

Whatsapp Image 2024 06 21 At 17.57.04 (1)

Aydın'daki feci yangın durdurulamıyor! Aydın'daki feci yangın durdurulamıyor!

AYNI GÜN 3 YANGIN
Aynı gün Koçarlı ve Nazilli ilçelerinde çıkan yangınlarla ilgili de bilgi veren Vali Canbolat, "Ayrıca bugün Koçalı'da yine iki tane evde yangın çıktı ve ormana sirayet etti. Onu da şükür kontrol altına aldık. Şimdi Nazilli'de özel mülkte ve zeytin arazisinde devam eden bir yangın var. Onu da kontrol altına aldık. Bugün itibariyle üç tane yangına müdahale edildi. Herhangi bir can kaybı yok. Fakat maddi hasar var. Büyük geçmiş olsun. Allah beterinden korusun." diye konuştu.
Ekiplerin ve vatandaşların yangın bölgesinde soğutma çalışması devam ediyor.

Muhabir: Mine Eren