"Bozkurt"lu kutlama

"Bozkurt"lu kutlama

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan’ın, 23 Nisan kapsamında koltuğunu minik bir kıza devretmesi ve birlikte ‘Bozkurt’ işareti yapmaları dikkat çekti.

A+A-

(ŞERMİN ÇOLAK) Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Bakanı Burak Pehlivan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamın bir fotoğraf paylaştı. Pehlivan, minik bir kıza koltuğunu devrederek, bozkurt işareti yaptı ve 23 Nisan’ı kutladı.

“TBMM açılması, akıl, sabır, strateji, hesap, irade, iman ve süngü ile birleşen bir mücadele ile Türklüğün makus talihini döndüreceğimizin bütün cihana kahramanca ilan ve ilanıdır” diyen Başkan Pehlivan, “TBMM açılması; silahla verilen bir mücadelede bile milli mutabakatla sağlanan meşruiyetin nirengi ve dönüm noktasıdır. TBMM; vatan kurtarmış, devlet kurmuştur. TBMM, 15 Temmuz’da bir kez daha gazilik unvanını teyit etmiştir. TBMM, Türk milletinin alın teri, göz nuru, cepheden cepheye verdiği kurtuluş mücadelesinin ilelebet yaşayacak iradesinin mümtaz bir tecelligahıdır. TBMM; egemenliğin kaynağı olarak Türk milletini gören kurucu kahramanların eseridir. TBMM; hiçbir heyetin, hiçbir ferdin, oluşumun veya kuruluşun, açıkça ve kesin olarak kolektif bir özne olan millet ruhundan neşet etmeyen otoriteyi kullanamayacaklarına karar veren idaredir” ifadelerini kullandı. 

Pehlivan, Atatürk’ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını yürekten kutladığını belirtti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.