(BURHAN CEYHAN) Özlem Çerçioğlu'nun başkanlık edeceği Büyükşehir Belediye Meclisi'nde 32’si CHP’li, 12’si İYİ Partili, 24’ü AK Partili ve 13’ü MHP’li üye yer alacak.

CHP’Lİ ÜYELER
Aydın Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarının doğal üye olarak yer aldığı Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP’yi temsil edecek olan isimler; Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Barış Altıntaş, Adnan Bosnalı, Ayşe Özdemir, İlhan Gönendi. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Evrim Karakoz, Gürol Turhan, Mustafa Bülent Bakırlı. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Hatice Kurban, Mehmet Arif Ceylan, Yasemin Gürsoy, Faik Polat. Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Celalettin Erol, Ahmet Yılmaz, Yusuf Deveci. Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Mehmet Utku Şahin, Hasan Yörük. Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Murat Karabulut. Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Mustafa Kırcalı. Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, Malik Ercan. Bozdoğan, Mehmet Mükremin Semercioğlu. Nazilli, Ulvi Yıldırım Karaman, Fatih Pehlivan. İncirliova, Murat Gören ve Kuyucak, Atıf Yıldız’dan oluştu.
AK PARTİLİ ÜYELER
AK Parti’de ise Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, Ali Erkut, Nazif Türköz. Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Mehmet Çakmak Mustafa Arı. Çine’de Mutlu Menderes Eşiyok. Didim’de Ramazan Özalp. Efeler’de Neşe Menderes. İncirliova’da Levent Güleçyüz. Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Ahmet Bahri Erdel ve Adnan Akdağ. Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, Halil Koçyiğit ve Alim Öztürk. Kuşadası’nda Tacettin Özden ve Mustafa Aydın. Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Halit Boran ve Mehmet Güler, Nazilli‘de Bülent Sayar. Söke’de Hatice Uzel Çakar. Sultanhisar’da Mustafa Çınar.
MHP’Lİ ÜYELER
MHP’de ise Karpuzlu Belediye Başkanı Hilmi Dönmez, Yüksel Deveci ve Hasan Nargiz. Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, Mehmet Erikmen ve Mehmet Osan. Efeler’de Kazım Payza. Söke’de Mustafa Bakırcı. Nazilli’de Mustafa Akkaya. İncirliova’da Hüdai Gönülaçar, Şevki Can. Germencik’te Halit Germen ve Didim’de Eda Yücel İlhan.
İYİ PARTİLİ ÜYELER
İYİ Parti’de de Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Kadir Mutlu ve Soner Yelkovan. İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Fatma Tabak. Efeler’de Semra Yücel. Germencik’te Mehmet Çondur. Kuşadası’nda Hayati Atlı. Sultanhisar’da Cihan Demirel. Yenipazar’da Kıvanç İşbilen. Koçarlı’da Mevlüt Şahinci ve Köşk’te Haydar Tunç’tan oluştu.


Kaynak: BURHAN CEYHAN