(MURAT TAN) Resmi olmayan kayıtlara göre Aydın’daki her iki liderin mitingine yaklaşık 40 bin kişinin katıldığını söyleyen İYİ Partili Sezgin, “Bu ruh Aydın’a iyi gelecek” dedi.

“KUVVETLİ VE CANLI BİR RUH VARDI”

Mitingle ilgili görüşlerini paylaşan Sezgin, “Çok geniş ve fevkaledeydi. Özellikle atmosfler ilgili olarak söylemek istiyorum. Mitingte ruh çok kuvvetli ve canlıydı. Galip gelme arzusunu ve dayanışmayı çok güzel yansıtan bir ruhtu. Hakikaten sayı hesaplarından önce oradan çıkan ruha bakmak lazım. Bana kalırsa biraz slogan gibi olacak ama ‘Bu ruh Aydın’a iyi gelecek’ Aydın’da Millet İttifakı’nın galibiyetinin ilk ifadelerinden birini oluşturdu. Resmi rakam elimizde yok ama hesaplarımıza göre kesin olmasa da 40 bine yakın vatandaşımız mitinge katıldı” dedi.

“BEŞ İLÇEDE GALİP GELECEĞİZ”

İYİ Parti olara Aydın’da yerel seçimlere dönük Millet İttifakı çatısı altında çok güzel ve iyi bir hava yakaladıklarını söyleyen Sezgin, “Kuvvetli bir teveccüh olduğunu düşünüyorum. Millet İttifakı çatısı altındaki adaylarımızın olduğu 5 ilçede de aynı heyecan ve dinamizmi hissediyorum. İYİ Partili adaylarımızın 5 ilçemizde de sonuca varacaklarını ve başarıya ulaşarak başkanlıkları alacaklarını tahmin ediyorum. Bunu siyaset yapmak için değil samimi olarak söylüyorum. Beş ilçede İYİ Parti galip gelecektir. 1978’de senato seçimlerinde 5 milletvekilimizin olduğu o dönem Rahmetli Süleyman Demirel’in, ünlü ‘bej, bej’ sloganları vardı. Biz Aydın’da o ‘bej’in hepsini alıvereceğiz gari” diye konuştu.


Kaynak: MURAT TAN