TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

BU ŞEHİR ŞAMPİYONLUK İSTİYOR 

A+A-

Basın olarak her zaman tarafsız olmak bizim en değer verdiğimiz konulardan biridir. Hatta bunu sağlamak için çok titiz davranır ve tam ortada durmak adına dikkat ederiz. Spor basını olarak örneğin bir maç haberini yazarken fotoğraf seçiminde bile çoğu zaman bu tarafsızlığı korumaya çalışırız. Kısacası bizim için olmazsa olmazlardandır. 
Ama istisnalar hariç!

***
Söz konusu Aydın’ın çıkarları, hedefleri ve şehre faydalı olacak bir konu ise biz de bu şehrin insanları olarak elbette taraf oluyoruz. Spor konusunda da bu geçerli. 

***
Yerel liglerde olan mücadelelerde her ne kadar tarafsızlığımızı korusak da Aydın’ı temsilen bir yerlerde mücadele varsa biz de elimizden gelen desteği verdik ve vereceğiz de. 

***
Buna son örnek de Efeler 09 Spor Futbol Kulübü oldu. Bu sezon Bölgesel Amatör Lig (BAL) 9. Bölge 3. Grup’ta normal sezonu lider tamamlayan takım,3. Lig’e yükselmek adına play-off oynamaya hak kazandı. İlk maçında Çiğli Belediyespor’u 3-2 yenerek önemli bir galibiyete imza attı ve final maçına gözünü çevirdi. Finalde rakip bugün Belediye Bolvadin Termal Spor. 

***
Kolay maçlar oynanmadı ve final de kolay olmayacak. Öyle ki play-off’taki iki rakipler de kendi gruplarını lider tamamlayan ekipler. 

***
Ama Aydın bu şampiyonluğu istiyor!

***
Hafta içi olmasına rağmen yüzlerce kişi Burdur’un yolunu tutmuşsa ve takıma verdikleri destekle örnek olmuşlarsa belli ki şehirde bir hasret var. 

***
Şimdi söz teknik heyet ve futbolcularda. Sahaya çıkıp Efeler gibi mücadele edeceklerinden şüphemiz yok. Profesyonel liglere bir Aydın takımı daha kazandırmak ve şehrin spor tarihine adlarını yazdırmak için kritik bir 90 dakika var önlerinde. 

***
Biz takımın kazanıp şampiyonlukla Aydın’a döneceğine inanıyoruz. Bu nedenle bu yazıyı çok uzatmadan şampiyonluk üzerine bir köşe yazısında buluşmak umuduyla. Başarılar Efeler! 

***

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar