Bu test ile nasıl bir kişi olduğunuzu buluyorsunuz

Bu test ile nasıl bir kişi olduğunuzu buluyorsunuz

Bu kişilik testiyle güçlü ve güçsüz yönlerinizi keşfediyorsunuz. 

A+A-

bu-test-ile-nasil-bir-kisi-oldugunuzu-buluyorsunuz-204015-b8d4dc8b33f6bcb6b247a8e8a0cbe901.jpg

Güçlü ve güçsüz yanlarımızı fark etmek her zaman kolay olmayabilir. Başkalarına kolayca objektif bakabilirken kendimize gelince biraz zorlanırız. 
Ne kadar zeki veya sezgileri kuvvetli biri olursak olalım kendimizde keşfedilecek bir yan daima bulabiliriz. Gerçekten mutlu ve başarılı yaşamak için bir içsel keşif yolculuğuna çıkmak gerekir. Bu yolculuk bazen uzun araştırmalarla bazen de şimdi vereceğimiz gibi küçük, eğlenceli testlerle olabilir:

Mistik yol isimli internet sitesinin yaptığı testte Ukraynalı ressam Oleg Shupliak'ın bir resmini kullanıyor. Resme bakıp ilk gördüğünüz şeyin ne anlama geldiğini okuyabilirsiniz.  


Salvador Dali


 İlk gördüğün öge Salvador Dali'nin yüzü ise en zorlu zamanlarda bile sarsılmadan duruyor ve objektif tavrını koruyorsun demektir. Bu senin en büyük gücün.
Kriz anlarında pek çoğumuz duygusal ve zihinsel olarak sarsıntıya uğrarız. Ancak çoğu kişinin artık pes ettiği noktada sen sakinliğini koruyorsun. Yaşananlardan kendini soyutluyor ve duygusallığa kapılmadan karar alıyorsun. Bu nedenle arkadaşların karar anlarında senin yanlarında olmanı istiyor. Sen güvenilir bir karar merciisin ve sana yakın olanlar bunun farkında.
Bu gücün aynı zamanda güçsüzlüğünü de barındırıyor. En zayıf noktan işte bu zor anlarda kendini duygusal olarak izole etme alışkanlığın. Bay veya bayan robot tavrına büründüğünde duygusallığa kapılmıyorsun belki ama bu tutum senin zorlayıcı duygularla yüzleşmeni engelliyor olabilir. Eğer duygulara kendini tam olarak açmazsan kendini test etme fırsatı bulamayabilirsin. Dolayısıyla duygularla baş etme konusunda kişisel gelişimin aksayabilir. Bu nedenle arada bir seni koruyan güvenli sığınağından dışarı çık ve duygularınla yüzleş. Böylece duygusal hayatında keşfetmeye değer pek çok güzel şeyle karşılaşacaksın.

Masa

Resme ilk baktığında masayı gördüysen diğer insanları dinlemek ve anlamakta çok başarılısın demektir.
İletişim kurma becerin en tutuk insanların bile sana zorlanmadan açılabilmesini sağlıyor. Sen adeta bir terapist olarak doğmuşsun. Lisanslı bir psikolog olmasan bile insanlar sorunlarını anlatmak için sana gelebilir. Kendini bu konuda yetiştirebilir ve eğitim alarak bu özelliğini kariyer fırsatına çevirebilirsin.
İletişim gücün ne kadar yüksekse harekete geçmedeki kararlılığın bir o kadar düşük. Başkalarına yardımcı olmak için saatlerce konuşabilir ve en uygun eylem planlarını çıkarabilirsin ama iş kendi kararlarını almaya geldiğinde takılıp kalabilirsin. Son kararı vermek sana zor gelebilir.
Düşünceleri bir kenara bırakmayı ve hislerine güvenmeyi öğrenmelisin. Kendi iç sesine güvendikçe eyleme geçmek için daha büyük bir güç bulacaksın. Artık senin için harekete geçme zamanı.

Kız

Önce beyaz giysili kitap okuyan kızı gördüysen en büyük gücün zekân demektir. Yeni konular, farklı eğitim alanları ve genel kültür bilgileri hoşuna gidiyor. Öğrenmeyi sevdiğin için doğal halinde zeki bir insansın. Eğer bir konu dikkatini çektiyse onun hakkında öğrenilebilecek her şeyi öğrenmeye çalışıyorsun. Akademik kariyer yapabilir veya ilgilendiğin konuda uzman olabilirsin. Yaptığın işleri en ince ayrıntısına kadar tasarlayabilirsin. Plan yapmayı seviyorsun. Zihnin hiç durmuyor. Öte yandan ilgi alanın dışındaki konularda pek az fikrin var. Dikkatini çekmeyen konular hakkında o kadar az düşünmüşsün ki bazen düşüncesizce bir yorumda bulunabiliyorsun. Bu da senin güçsüz yönün diyebiliriz. Yapman gereken şey ise hayatın her alanında bir denge tutturmak, yani sevdiğin konularla sevmediklerin arasındaki bilgi ve ilgi farkını biraz olsun azaltmak. Böylece daha dengeli bir kişilik geliştirebilir ve bunu yaparken insanlarla iletişimini güçlendirebilirsin.

Sandalye

Eğer ilk olarak sandalyeyi görüyorsan herkesten farklı, çok kendine özgü bir perspektife sahipsin demektir. Böyle bir bakış açısıyla problemlere farklı açılardan yaklaşabiliyor ve kimsenin görmediği çözümleri bulabiliyorsun. Etrafındakiler sıra dışı fikirlerinden dolayı sana geliyor ve biraz da bu yüzden seni çok seviyorlar. Rahat, hızlı ve zeki tutumunla istediğin herkesin kalbini kazanabilirsin. Tahmin edilemez doğan bazen seni tekinsiz yapabilir. Kumar oyunları ve risk içeren her türlü aktiviteye düşkünlük gösterebilirsin.


İMZA : HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.