Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Musa Ölmez'in haberine göre, Adalet Bakanlığı'nın İşyurtları Kurum Müdürlükleri, Cezaevi Savcıları ve Cezaevi Müdürlükleri ile ortak hazırladıkları proje kapsamında, ülkemizin farklı illerinde bulunan cezaevlerindeki hükümlüler, yeni hayatlarına meslek sahibi olarak hazırlanıyor.

Bu Urunleri Hukumluler Hazirladi Cezaevinde Satisa Sunulacak 482590 611D08F3A3D039E8A54845207Cd6Bead

Aydın'da arı kolonilerine yakın takip! Hedef üretimin arttırılması Aydın'da arı kolonilerine yakın takip! Hedef üretimin arttırılması

Söke-Bodrum Karayolu, Garnizon Komutanlığı karşısında bulunan Söke Eski Kapalı Cezaevi restore edildi. Cezaevinin hemen girişinde de yöresel ürünler standı oluşturuldu. Bu stantlarda Kahramanmaraş'ın kırmızı biberinden baharat çeşitlerine, Isparta’nın gül ürünlerinden Kütahya’nın çini işlemeli seramiklerine kadar çeşitli ürünler; ayakkabı, mont, çanta, cüzdan, terlik ve kemer gibi deri ürünleri satışa sunulacak.

Söke Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Savcısı Mehmet Barış Can Öztürk ve Cezaevi Müdürü İsmail Nay, 3 Temmuz Çarşamba günü ziyaretçilerine kapılarını açacak olan cezaevinde, hayata geçen örnek projeyi tanıttı. 

Bu Urunleri Hukumluler Hazirladi Cezaevinde Satisa Sunulacak 482590 9Fa0Bb705692Caf982225Bfc4Fffc06B

"CEZALARINI TAMAMLADIKLARINDA ALTIN BİLEZİKLERİ OLUYOR"
Söke Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Savcısı Mehmet Barış Can Öztürk, "Hükümlüler, cezaevlerinde oluşturulan atölyelerde her ilin kendine özgü simge ürünlerini işliyor. Mesela Isparta’nın gül mamulleri, Kütahya'nın seramikleri, çinileri ve Kahramanmaraş'ın ürettiği ürünlerde hükümlülerimizin emeği var. Yine cezaevlerindeki atölyelerde üretilen her türlü ürünlerde emekleri var. Aslında bu proje, hükümlüleri ıslah, meslek edindirme ve topluma birer sanatkar olarak kazandırma projesidir. Hükümlüler cezaevlerinde kaldıkları süre zarfında hem meslek sahibi oluyorlar hem de para kazanıyorlar. Kısacası cezalarını tamamlayıp yeni hayatlarına döndüklerinde kollarında birer altın bilezik oluyor" dedi.

Hükümlülerin hazırladığı ürünler, 3 Temmuz Çarşamba gününden itibaren satışa sunulacak. Ürünler, hem el emeği göz nuru olacak hem de piyasanın altında fiyatlarla satılacak.
 

Muhabir: Musa Ölmez