(SİMGE ATA) Mazbatasını en son alan Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, önceki dönemden kalan ve yeni tasarladığı projeleri bir bir hayata geçirmek için kolları sıvadı. Mazbata töreninde açıkladığı Güneş Enerjisi Santralinin (GES) ihalesine önümüzdeki hafta çıkılacağını yineleyen Erol, pazar yeri için Cumartesi yapılacak ilk meclis toplantısında karar alacaklarını söyledi.

BELEDİYE GİDERLERİ GES'LE AZALACAK
Özellikle 2 buçuk milyon TL'ye mal olacak GES projesine çok önem verdiklerini belirten Erol, "Murat Dağı'nda 20 dekar arazi üzerine kuracağımız güneş panelleriyle kendi elektriğimizi kendimiz üreteceğiz. Bu dönem için tasarladığımız bir projeydi. Hayata geçirecek olmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi. Doğaya zarar vermeyen GES'in, belediyenin giderlerini azaltacağına dikkati çeken Erol, "Günümüzde yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanmak şart oldu. Biz de bunu en iyi şekilde değerlendireceğiz ve 500 kilovat gücünde elektrik enerjisi üreteceğiz" dedi.

PAZAR YERİ KARARI CUMARTESİ GÜNÜ GEÇİRİLECEK
İlçeye yapılması planlanan 24 derslikli Anadolu Lisesi'nin ihalesinin de en kısa sürede yapılacağını kaydeden Başkan Erol, okulun yerine yapılacak olan pazar yeri için Cumartesi günü yapılacak olan ilk meclis toplantısına işaret etti. Buharkent'i güzel bir beş yılın beklediğini ifade eden Erol, "Cumartesi günü pazar yeri için iller bankasından alacağımız kredi kararını geçireceğiz. Eksiklerin hepsinin tamamlanacağı bir dönem geçireceğiz inşallah" dedi.

Kaynak: SİMGE ATA