Bülbül’den ‘Hodri Meydan’ 

Bülbül’den ‘Hodri Meydan’ 

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül,  Aydın’daki jeotermal karşıtlarını yabancı istihbaratların oyuncağı olmaması yönünde uyaran AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’yı televizyon programında açık oturuma davet etti. 

A+A-

MURAT TAN- AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’nın geçtiğimiz günlerde Aydın’daki jeotermalci enerji santralleri (JES) ile ilgili açıklamalarında jeotermal karşıtlarını yabancı istihbaratların oyuncağı olmaması yönünde uyarmasına CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’den tepki geldi. “Aydında JES’ler memleketi bitirmiş Posacı çıkmış yabancı istihbarattan bahsediyor” diyen CHP Aydın Milletvekili Bülbül, Posacı ile birlikte Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’i ve tüm AK Parti Aydın milletvekillerini, kendilerinin belirleyeceği bir televizyon programındaki açık oturumda tartışmaya davet etti. 

“KOMİSYON KURULMASINA NEDEN KARŞILAR?”

Posacı’nın jeotermal karşıtlarının yabancı istihbaratların oyuncağı olmaması yönünde uyarısını eleştiren Bülbül,  “O zaman niçin JES’ler konusunda araştırma komisyonu kurulmasına TBMM de hayır diyorlar'' dedi.

 Geçtiğimiz aylarda Aydın’da çürük yumurta kokusunun oldukça yüksek bir şekilde hissedildiğini hatırlatan Bülbül, “Bu yüksek kokunun hissedildiği dönemde hava kalitesi 499 olarak ölçülmüştü. Aydın Hava Kalitesi Raporu’na göre Türkiye’de hava kalitesinin tehlikeli grupta yer aldığı tek il olmuştu. Bu konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığına vermiş olduğumuz soru önergesineyse Bakanlık jeotermallerin hava kalitesine etkisinin olmadığını belirten bir cevap vermiştir” dedi. 

“AÇIKÇA TARTIŞMAYA ÇAĞIRIYORUM” 

Aydın’da 11 Ocak Cumartesi akşamı saat 21.00’de yapılan ölçümlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açıkladığı verilerde PM10 değerinin 198 mikrometre olarak açıklandığını belirten Bülbül, “Bu değer ulusal sınır olan 50 mikrometrenin 4 katı yüksekliğindedir. Ayrıca bakanlık, ozon, karbonmonoksit, nikrojen dioksit değerleriniyse cihazın arızası bahane ederek açıklamamaktadır. Biz Aydın’da doğduk, büyüdük, yaşıyoruz. Ailemiz ve aile büyüklerimiz de buradalar ve ömrümüz nihayet bulduğunda da burada ruhumuzu teslim edeceğiz. Hal böyleyken halen JES’ler için güzellik açıklayan AKP milletvekillerini açıkça tartışmaya çağırıyorum; Hodri Meydan. Yanlarında Aydın Valisi’ni de getirsinler” diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.