Atilla Dağıstanlı

Atilla Dağıstanlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

BÜLENT  TEZCAN’ A SORULARIM 

A+A-

Parti  Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Bülent  Tezcan’ın yanıtlamasını  beklediğim soruları  aşağıda sıraladım.

Sorularımı güncelliklerine  göre  bir piramitin  tepe noktasından tabanına  doğru sıralayarak yazdım;çünkü tek tek  her sorunun  yanıtı verildiğinde  anlamı daha iyi anlaşılacaktır.

 

Soruları paçal yaparak hepsini kapsayacak ortak bir yanıt vermek,hiç birinin yanıtı olmayacağı için,İl,ilçe danışma kurullarında,genel merkez yönetiminde  sormayı sürdüreceğim.

 

SORULARIM:

1-Seçim  gecesi  tv ekranlarında Cumhurbaşkanlığı seçiminin 8 Temmuz tarihine kaldığını kendinizden emin bir şekilde  hangi  gercek verilere göre  açıkladınız ?

 

2-Bu açıklamanızın CHP’lilere ve Sn.Muharrem İnce’ye oy verenleri  umutlandıracağını,söylediklerinizin gerçekleşmemesi durumunda da  yaratacağı düş kırıklığının,insanları istemedikleri eylemlere  sürükleyebileceğini  ve  yaratacağı çatışma ortamında kan dökülebileceğini düşünemediniz mi ?

 AYDIN  MİLLETVEKİLİ  LİSTESİ

3-Aydın Milletvekili ve PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI olarak,Aydın’ın listesini hangi değerlere göre hazırladınız ?

 

4-Aydın örgütünün ilçe başkanlarının önerdikleri  milletvekili adaylarını dikkate aldınız mı,yoksa  kendinize göre mi liste yaptınız ?;çünkü liste hakkında yaptığım araştırmada edindiğim veriler ,CHP’li seçmenler bu listeden hoşnut değiller ve sizin tarafınızdan hazırlandığını söylüyorlar.

 

5-Aydın’da yaşayan,örgütle  iletişim içinde olan her CHP’li gibi ben de,listede,neden siz dahil üçü avukat,biri savcı,yani  dört hukukçu,bir meteahhit,bir esnaf ve iki öğrenci varken,eğitimci,sendikacı,işçi,dr,çiftçi,ziraatçı neden yoktur ?

 

6-listedeki 8 adaydan  hangileri hangi ilçelerden seçilmişlerdir.Örneğin;Söke İlçe Başkanı Hüseyin Gündüz neden  liste dışı bırakılmıştır.

 

7-Cumhuriyet Mahallesi delege seçimlerinde ,partililerine o.çocukları  diyen birini  milletvekili aday listesine nasıl  aldınız ?

    Bu durumdan haberinizin olmaması olası değil;çünkü il yöneticilerince  hazırlanan tutanak değerlendirilmek üzere   size gönderilmiş.(arzu ederseniz size gönderebilirim)

    Sizce bir parti üyesinin bir kısım üyeye O..çocukları ,demesi  disiplin suçu mudur,yoksa ödüllendirme nedeni midir?

 

7-ön seçim yapılmadığı için,hazırlanan liste,CHP Aydın seçmeninin  isteklerini yansıtmamaktadır.

 

8-2015 seçimlerinde siz,genel başkan kontenjanından liste başı olduğunuzda  Prof.Dr.Metin Lütfi Baydar  ön seçimde 8070 oy alarak birinci olmuştu.

Aradan geçen zaman içinde ne oldu da  Metin Lütfi Baydar liste dışı kaldı?

 24 Haziran seçim sonuçları gösteriyor ki CHP bir çok ilçede kan kaybetmiştir.Bunun nedenlerini  saptamak için bizzat sizin muhatap olacağınız,  ilçelerinde katılacağı geniş kapsamlı  genel danışma kurulu toplantısı yapılması taleplerini nasıl değerlendirirsiniz ?

 

Önceki ve Sonraki Yazılar