Bulgaristan’daki yatırımı Aydın’a kaydıramayız

Bulgaristan’daki yatırımı Aydın’a kaydıramayız

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun çağrısıyla ilgili açıklama yaptı.

A+A-

MURAT TAN -  AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun "Volkswagen'in Türkiye'de kurmayı planladığı otomobil fabrikasının Aydın'da kurulmasını sağlayalım" çağrısıyla ilgili açıklama yaptı.

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, “Aydın'a yatırımcı çekmeliyiz” yönündeki açıklamasıyla ilgili olarak Volkswagen’in Türkiye’de kurmayı planladığı otomobil fabrikasının Aydın’a kurulması için destek çağrısında bulunan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ederken yatırımın Türkiye’de değil Bulgaristan’da yapılmasının kararlaştırıldığını duyurdu. 

“DESTEK ÇAĞRISINI ANLAMLI BULUYORUM”
Volkswagen’in Türkiye’de kurmayı planladığı yatırımı Bulgaristan’a kaydırma kararı aldığı yönünde bilgi aldıklarını söyleyen Erim, ileride herhangi bir otomotiv yatırımının daha Türkiye’de hayata geçecek olması söz konusu olursa Çerçioğlu’nun desteklerinden yararlanmak isteyeceklerini kaydetti. Volkswagen’in Türkiye’deki yatırım planları üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde firma yetkilileriyle görüştüğünü ve yatırımın Bulgaristan’a kaydırılacağı yönünde bilgi aldığını söyleyen AK Parti Aydın Milletvekili Erim, “Bulgaristan ve Türkiye arasında uzun süre tercih yapmak için çalışma yapan Volkswagen son duyumlarımıza göre bu yatırımı Bulgaristan’da hayata geçirecek. Özlem Çerçioğlu’nun bu yöndeki destek çağrısını anlamlı ve yerinde buluyorum ancak Türkiye’de yapılmayacak olan bir yatırımı Aydın’a getirebilmemiz haliyle mümkün değil. İleride herhangi bir otomotiv firması daha ülkemizde yatırım yapmak istediğinde de Aydın’da kurulması için üzerimize düşeni yapmaktan geri kalmayacağız” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.