BUNLAR BEYAZ TÜRK...

BUNLAR BEYAZ TÜRK...

BUNLARIN KARINLARI TOK! 

A+A-

(SİMGE ATA) Sultanhisar’da millet ittifakı adayı Osman Yıldırımkaya ile birlikte seçim bürosu açan Özlem Çerçioğlu, AK Partili Mustafa Savaş'a yine "Turist Ömer" göndermesi yaptı. Rakibine sert sözlerle yüklenen Çerçioğlu, “Bunlar beyaz Türk. Bunların karınları tok. Fakir fukaranın halinden ne anlarlar?” diyerek AK Parti’de siyaset yapanları eleştirdi. 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı'nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı CHP'li Özlem Çerçioğlu, Sultanhisar'ın Atça Mahallesinde seçim ofisi açılışına katıldı. Açılışta Cumhur İttifakı'nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş'a seslenen Çerçioğlu, "Seçimden seçime gelip turist gibi geziyor, sallayıp sallayıp gidiyor. O sallıyor, biz demliyoruz" dedi. 

Millet İttifakının Sultanhisar Seçim Ofisi açılışına Özlem Çerçioğlu'nun yanı sıra CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Sultanhisar Belediye Başkanı CHP'li Osman Yıldırımkaya, Nazilli Millet İttifakı Adayı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan, parti teşkilatı ve üyeleriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

"ONA RAKİP DEMEYECEĞİM"
Açılışta konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Cumhur İttifakı'nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş'a yüklenerek, "Ona 'rakip' demeyeceğim. Çünkü rakibim değil. O beş yılda bir yerel seçim döneminde Aydın'a gelen misafirimiz. Biz Aydınlılar misafirperver insanlarızdır. Sizden ricam buraya geldiğinde ona misafirperver davranın. 31 Mart akşamı misafirimizi Ankara'ya yollayacağız. Tıpkı beş yıl önce olduğu gibi. Ben hiçbir zaman memleketimde misafir olmadım. Hiçbir zaman seçimden seçime gelip siyaset yapmadım" dedi. 

" O SALLADI, BİZ DEMLEDİK" 
Bir kez daha Turist Ömer benzetmesi yapan Çerçioğlu, verilen vaatleri hatırlatarak, "10 yıldır Aydın-Denizli otoyolunu yapamadılar. Seçimden seçime gelip havaalanı, adalet sarayı yapacağız dediler. Ortada hiçbir şey yok. Savaş, seçimden seçime gelip turist gibi geziyor, sonra da dönüyor. Her seferinde vaatlerde bulunuyor, vaatler yerine gelmiyor. Sallıyor sallıyor gidiyor. Biz hiçbir zaman sallamadık. O salladı, biz demledik. Soruyorum: Aydın'a bugüne kadar ne yaptınız?" şeklinde konuştu.

"BUNLAR BEYAZ TÜRK"
Mustafa Savaş'ın kendisini sosyal belediyecilik ile eleştirdiğini söyleyen Çerçioğlu, "Ne yapacağımı sana sormayacağım" diyerek yükseldi. AK Partililerin vatandaşın halinden anlamadığını ileri süren Çerçioğlu, "Bunlar beyaz Türk. Bunların karnı tok. Fakir fukaranın halinden ne anlarlar? Üreticimizin tarlada herhangi bir malı kalırsa Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak biz alıyoruz. Bana diyor ki 'Üreticinin ürününü neden alıyorsun?' Alacağım kardeşim. Çünkü üretici o ürünü satarak geçiniyor" dedi. Eleştirilerinin dozunu artıran Çerçioğlu, Savaş'ı, Aydın'a ticaret gözüyle bakmakla suçladı. "Onlar toplantılarını beş yıldızlı otellerde yapar, biz halkın arasında yaparız. Biz halkın içinde geldik, Savaş gibi tepeden inmedik" diyen Çerçioğlu, her zaman halkla iç içe olduklarını kaydetti.

"EN PAHALI SU AK PARTİLİ BELEDİYELERDE" 
Sözü, Savaş'ın su ücretlerinde yüzde 50 indirim yapacağı vaadine getiren Çerçioğlu, Türkiye'de en pahalı suyun AK Partili Belediyelerce verildiğini ileri sürdü. İstanbul, Ankara, Gaziantep ve Kayseri illerini örnek gösteren Çerçioğlu, "Bu iller suyu en pahalı veren iller. Atça'da suyun tonu 2 lira 76 kuruş. 15 ton su kullanan vatandaş, ayda 40 lira ödüyor. İstanbul'da 15 ton su kullanan vatandaş 106 lira, Ankara'da 75 lira ödüyor. Söyleyeyim de Savaş'ın kulağına küpe olsun. Bunların işi gücü iftira atmak. Elektriğe yüzde 100 zam geldi. Suyu biz evlere bisiklet pompasıyla mı pompalıyoruz?" dedi.
Konuşmaların ardından Millet İttifakının Sultanhisar seçim bürosu açılışına geçildi. Çerçioğlu ve beraberindekiler açılış kurdelesini keserek hayırlı olmasını diledi.

savas-salladi-cercioglu-demledi-93359-2b02118e8c74d19b9b4b6542095240eb.jpegsavas-salladi-cercioglu-demledi-93359-04e8248c3edf25b10d87ce644773700c.jpegsavas-salladi-cercioglu-demledi-93359-334d58a5d0829427f80e84165e40a9be.jpegsavas-salladi-cercioglu-demledi-93359-cad4a8d11ba1fdbb7b32d777dc3ba3ea.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum