Büyükşehir adayı Hışıroğlu, iddialı konuştu

Büyükşehir adayı Hışıroğlu, iddialı konuştu

"Biz tecrübeliyiz"

A+A-

(GÜLAY ÖZTEKİN) Aydın’da Özlem Çerçioğlu ve Mustafa Savaş’tan sonra DSP’den 3. Parti olarak Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Süleyman Hışıroğlu, kamuoyunda sol oyları bölmek için aday olduğunu iddia edenlere, “Sola kızıp sağa kayacak oylara talibiz. Bizim hedefimiz çok büyük. Biz de halkın iktidara taşıdığı DSP’nin bu ülkeyi 3 dönem hükumet olmuş bir partinin temsilcisiyiz. Biz bu işte tecrübeliyiz” diyerek iddialı konuştu. 
 
DSP’nin iktidar olduğu 1999 yılında bir dönem Kuyucak İl Genel Meclisi Üyesi olarak görev yapan  2011 genel seçimlerinde milletvekili adayı olan Süleyman Hışıroğlu, demokrasiyi ve sol adına Atatürkçü düşünceyi yaşatmak, halka umut olmak için aday olduğunu söyledi. 

"AYRIMCILIĞI BİTİRECEĞİZ"
Hem yerel iktidar olan büyükşehir belediyesi hem de genel iktidarı temsil eden hükumetin Aydın’a bir üvey evlat gibi ayrımcılık yaptığını ifade eden Hışıroğlu, “Gördüğüm lüzum üzerine bu ayrımcılığı bitirmek için aday oldum. Güzel Aydınımızın tarım alanları büyük bir tehdit altında. Aydınlılarla birlikte yola çıkmak, onlarla mücadele etmek için yola çıktık. Ege’nin incisi Aydınımızı tekrar Ege'nin parlayan yıldızı yapmak için yola çıktık” dedi.

“SAĞA KAYACAK OYLARA TALİBİZ”
Kuyucak’ın Çobanisa Mahallesinde çiftçilikle uğraşan evli ve 3 çocuk babası Hışıroğlu, Aydın’da sol oyları bölmek için aday olduğu şeklindeki iddialara açıklık getirdi. DSP olarak sol oyları bölmek için değil, sola kızıp sağa kayacak oyları almak ve halka hizmet etmek için ortaya çıktıklarını belirtti. Hışıroğlu, “2002 genel seçimlerinde sol oyları bölen AK Parti’nin ekmeğine yağ süren asıl CHP’dir. Bu bir rövanş olarak algılanmalı. Demokrasi; oylar bölünmesin diye birleşelim demek değildir" dedi.

1999’DA DA KİMSE ŞANS VERMİYORDU 
Hışıroğlu, DSP’nin iktidar olduğu 1999-2004 arası İl Genel Meclisi Üyesi görevinde olduğunu anımsatarak, "Biz bu işte tecrübeliyiz. 99'da seçime girdiğimiz vakit kimse şans vermiyordu. O zaman da il genel meclisinde biz aday olduk. Halkımız bize büyük bir teveccüh gösterdi. Seçildik ve 5 yıl hizmet ettik. O hizmetin karşılığında Aydın’ın neresine gidersek gidelim 'köyümüzün birçok sorunu sizin sayenizde çözüldü' diye konuştular. Dolayısıyla biz bu işe rasgele girmiş değiliz" diye konuştu.  

“JEOTERMAL İLE MÜCADELE EDECEĞİZ”
Projelerini anlatan Hışıroğlu, Aydın'ın jeotermallerle zehirlemeye çalışıldığını söyleyerek "Vahşi jeotermale bir son vereceğiz. Amacımız yaşanabilir ve eskiden olduğu gibi dağlarından yağ ovasından bal akan bir Aydın” ifadelerini kullandı. Bir diğer vaadinin güneş enerjisinden tasarruf etmek olduğunu dile getiren Hışıroğlu, "Ankara ODTÜ'deki hocalarla çalışma içerisindeyiz. Onlar bize proje hazırladı ve 1 Nisan’dan sonra bunu uygulamaya geçireceğiz” şeklinde konuştu. Tarım için de birçok projeyi masaya yatırdıklarını söyleyen Hışıroğlu, "AK güvercini Aydın’dan uçuracağız” diyerek iddialı konuştu.

buyuksehir-adayi-hisiroglu-iddiali-konustubiz-tecrubeliyiz-90072-58ae1bad5e38476c7bd4416993857fb7.jpgbuyuksehir-adayi-hisiroglu-iddiali-konustubiz-tecrubeliyiz-90072-58ae1bad5e38476c7bd4416993857fb7.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.