AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

BÜYÜKŞEHİR'E DESTEK OLACAKLARMIŞ

A+A-

Geride bıraktığımız hafta sonunda AKP Aydın İl Danışma Meclisi toplantısı gerçekleştirildi. İl Başkanı Öner Özmen kongre döneminin 7 Ekim itibariyle başladığını belirttiği konuşmasında Aydın Büyükşehir Belediyesine de çağrıda bulunarak “Aydın’ın menfaatine olan her şey ortak paydamızdır. Bu şehre yapacağınız her hayırlı işe destek vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.
AKP’nin kurulduğu günden bu yanı söyledikleri ile yaptıkları bir türlü birbiri ile uyuşamadı. Her seçim sonrasında yapılan balkon konuşmaları ile yönetim sürecinde yaptıklarına baktığımızda taban tabana zıt olduğu gözlemlenebilmektedir. Buradan yerele geldiğimizde de AKP’liler bir türlü içlerine sindiremedikleri yerel yönetimdeki kayıp nedeniyle söylemleri ile eylemleri hiçbir zaman birbirine tutmadı. 
AKP İl Başkanı Ömer Özmen, konuşmasının devamında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanını eleştirirken “Aydın’ın birlik ve beraberliği için ortak payda oluşmuşken bunu bozmaya çalışarak ne yazık ki kendi başarısızlıklarını olmayacak işlerle kamufle etmeye çalışıyor. Buradan da biz tekrar Aydın Büyükşehir Belediyesine sesleniyoruz. Aydın’ın menfaatine olan her şey ortak paydamızdır” diyor.
On yedi yıldır iktidarda bulunan AKP’nin il başkanı Özmen’e sormak isterim. Bu süreçte iktidar olarak Aydın’a, o son dönemde dilinize dolağınızı ve ortak paydamız dediğiniz Aydın'a hangi hizmetleri getirdiniz?
On yedi yıldır Aydın-Denizli otoyolu için ne yaptınız?
Yine on yedi yıldır Aydın Şehir Hastanesi konusunda ne yaptınız?
Bir çevre yolunu bile on beş yıl sonra ancak yapabildiniz. 
Sözünü ettiğiniz Battı-Çıktıları, diğer bir ifade ile alt geçitler konusunda iktidar partisi olarak ne gibi katkıda bulundunuz? Astim Kavşağı’nda taban suyu çıktı diye “Balık tutma” eylemi dışında hangi desteği verdini? 
Siz İl Başkanlığı döneminizde kaç geç Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziyaret edip, Aydın’ın çözüm bekleyen sorunlarının çözümü için gelin birlikte hareket edelim diye teklifte bulundunuz?
Siz işyeriniz ile il başkanlığı arasında gidip gelmekten başka hangi katkıyı sundunuz Aydın’a ya da Aydın AKP İl Örgütüne? Ama haklısınız, başarısızlığı örtmek için başkalarını suçlamak en kolayıdır.
Sizin bugün “Büyükşehir’e desteği hazırız” sözleriniz de tıpkı geçmişte yapılan balkon konuşmaları gibi sadece sözde kalacaktır. Zira Ortak Paydamız Aydın diyen vekiliniz bile söylemi ile eylemi birbirine tutmuyor. 
Sayın Özmen, gerçekten Büyükşehir’e destek olacaksanız, sözlerinizde samimi iseniz bir dosya hazırlayıp Başkan Özlem Çerçioğlu’na bir ziyarette bulunun ve biz de ciddiyetinizi anlayalım.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar