Büyükşehire tahsis iptali meclisi gerdi

Büyükşehire tahsis iptali meclisi gerdi

Zafer Meydanındaki eski minibüs garajının tahsisinin iptaline ilişkin görüşme Efeler Belediye Meclisinde gerginlik oluşturdu.

A+A-

MURAT TAN - Efeler Belediyesi’nin Ocak ayı meclis toplantısının ilk oturumu Mehmet Fatih Atay’ın başkanlığında yapıldı. Toplantıda Zafer Mahallesinde bulunan ve geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Aydın Büyükşehir Belediyesine 3 yıllığına tahsis edilen eski minibüs garajının tahsisi oy birliğiyle iptal edildi. 
Efeler Belediyesi’nin Ocak ayı meclis toplantısının ilk oturumunda 10 gündem maddesiyle birlikte 2 ek gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda tahsis iptal edilen eski minibüs garajıyla ilgili Efeler Belediye Meclisi AK Parti Grubu Sözcüsü İsmail Hakkı Eser’in “Efeler Belediyesi ile Büyükşehir arasında bir vizyon noktasında ayrılık mı var? Ne için al ver yapıyoruz” sorusu üzerine konuşan Efeler Belediye Başkanı Atay, “Vizyon farklılığı suçlaması hoş olmadı” diyerek konuyla ilgili detaylı açıklamalar yaptı. 
“PROJELERİN MALİYETİ YÜKSEK ÇIKTI”

Eski minibüs garajının tahsis iptalinin gerekçesiyle ilgili açıklama yapan Atay, “6 ay geçti projelerle ilgili olarak bir kısmı yapıldı, bir kısmını biz beğenmedik. Bir kısmını diğer arkadaşlarımız beğenmedi, bir kısmı çok güzel oldu fakat maliyetleri yüksek çıktı. Bununla ilgili yap-işlet-devret modeliyle birlikte kendimiz de yapmak üzere üç ayrı finans kuruluşuyla bir çalışma götürülüyor. Bu çalışmaların da tarafı olarak da bizim olmamızın daha doğru olduğunu, 3 yıl sonra bize verilecek olan yerin finanslarıyla ilgili olarak görüşmelerin geçici olarak kullanma hakkına sahip olan büyükşehirde olmasının çok da uygun olmadığını düşündük. Karşılıklı olarak konuştuk, onların da yardımını alarak bu işi bu şekilde organize ediyoruz” dedi. 
“BİR ŞEY KAÇIRDIĞIMIZ YOK”
“Önümüzdeki haftalar içerisinde her parti grubundan arkadaşlarımızla Almanya’da finansla ilgili toplantılar yapacağız” diyen Atay, “Çalışmayla ilgili bilgilendirileceksiniz. İki katı otopark olacak. Maliyetiyle ilgili sıkıntı yok. Bunu da kendimiz yapacağız. Bunu daha büyük, daha işlevsel ve modern bir halde mi yoksa kısım kısım yaparak mı gidelim konusunda tekrar meclis üyelerimizin de görüşlerinizi alacağız. Önce finans işini organize etmeden böyle bir görüşlere başvurmanın doğru olmadığını düşünüyoruz. Bu meclis maddesiyle sadece tahsisi iptal ediyoruz. Bir şey kaçırdığımız yok. Yaptığımız tahsisi iptal edip kendimizin yapacağı şartlar oluştu. Efeler halkının da bilgisine sunacağız” diye konuştu.

a-004.jpg


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.