(GÜLAY ÖZTEKİN) Rakiplerine seslenen Başkan Büyükyapıcı, “Biz bu nifaklara gelmeyeceğiz. Biz 730 küsur yıldır kardeşçe yaşamasını bilen nesilleriz. Kazansam da kazanmasam da ben sizin öz evladınızım” dedi.

Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, düzenlenen mitingde belediye meclisi üyesi adaylarını tanıttı. CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan ve Süleyman Bülbül, Millet İttifakı’nın İYİ Parti’den Buharkent Belediye Başkan Adayı Yusuf Vural, CHP Buharkent İlçe Başkanı Kudret Uysal, CHP Kuyucak İlçe Başkanı Hüseyn Gerçekden, İYİ Parti Karacasu İlçe Başkanı Aydın Güvendi, CHP İlçe Başkanı Mesut Büyükgümüş ve vatandaşların katıldığı coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Büyükyapıcı, kendisi için ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu için oy istedi.

KARACASU’YU UÇURACAK PROJELERLE GELİYORUZ
Yaptığı hizmetlerden bahsedip vaat ettiği Karacasu’yu uçuracak projelerini ana başlıklar altında anlatan Başkan Büyükyapıcı, önümüzdeki dönem vaatlerinin başında işsizlik sorununu ortadan kaldırmaya yönelik göçü önleyecek istihdam yaratan projelerle yeniden göreve talip olduğunu belirterek halkın desteğini istedi.

VİZYONUMUZ İŞSİZLİK
Büyükyapıcı, “Bu defa bizim vizyonumuz işsizlik ve istihdam. Nüfusun her geçen gün azaldığını görüyoruz. Köylerimizde genç nüfus iş bulmak için dışarıya kaçıyor. Yaşlılar kalıyor. İstihdama yönelik projelerimizle Karacasu’yu çok güzel bir gelecek bekliyor. Onlar vaat etmekte olsun bizim söylediğimiz projelerin ya yeri hazır, ya ruhsatı alındı. Hepsi Karacasu’yu uçuracak projeler” dedi.

İNSANLARIN DUYGULARINI SÖMÜRÜYORLAR
Rakiplerinin, elmacılıkla uğraşan Alemler Mahallesi'ne gidip soğuk hava tesisi kurma sözü verdiklerini dile getiren Büyükyapıcı, “Karacasu Belediyesi'nin bir modern soğuk hava tesisi var. Yarısı boş duruyor. Soğuk hava diye bir sorunumuz yok. Neden gidip insanların duygularını sömürüyorsunuz” diyerek rakiplerine çattı.

RAKİPLERİNE ÇATTI
Çarşı içine katlı otopark ve kapalı pazar yeri yapma sözü veren rakiplerine seslenen Büyükyapıcı, “Çarşı içinde olmayan katlı otopark kimin işine yarayacak. Hastaneyi yıkıp bahçesine otopark yapacaklarmış. İçindeki şu güzelim çam ağaçlarını kesecekler. Hastanenin yıkılıp yenisinin yapılması bir 5 yıl alır. Bir dönemde yapılmayacak projeyi neden sunuyorsun? Pazar yeri ise panayır yeri gibi. Bizim pazar yerine ihtiyacımız yok. Kapalı pazar yeri yapacağım dersen yazık edersin Karacasu’ya. Karacasu bir kültür şehri olması yolunda adım adım ilerliyor. Biz beton istemiyoruz” dedi.

HERKES SATARKEN BEN SATIN ALDIM
Başkan Büyükyapıcı, tüm ilçe belediyelerinin Büyükşehir olduktan sonra köylerden geçen malları hep sattıklarını kendisinin ise Karacasu Belediyesi olarak hiçbir şey satmadığı gibi yapacağı yatırımlar için bir dünya mal satın aldığını belirterek, “Çil çil bir kuruş borçsuz onurlu bir belediyemiz var” diye konuştu.

BİZ KARDEŞÇE YAŞAMAYA ALIŞIĞIZ
Geçtiğimiz günlerde birileri tarafından yakılan havlusunu gündeme getiren Büyükyapıcı, “Karacasu’da birileri havlularımı yakmış sosyal medyaya koymuş. Üç gün önce birileri kalıp hazırlamış o kalıplara kötü yazılar yazılmaya başlandı. Biz Karacasulular olarak bunlara alışık değiliz. Biz kardeşçe yaşamaya alışığız. Biz böyle gördük. Böyle gidiyor. Onlar benim havlumu yaktı ama ben evime gittiğim zaman 10 yıl önce benden önceki rakibim belediye başkanı Emin Mete’nin havlusunun hala evimde durduğunu gördüm. Belki o da benim havlumu saklıyordur” diyerek yapılan saldırıları kınadı.

ARAMIZA NİFAK SOKAMAYACAKLAR
Ziraat Odası Başkanı İsa Sevinç’ten ve AK Parti İlçe Başkanı Fuat Meriç’ten örnek veren Büyükyapıcı, her ikisinin de rakibi olmasına rağmen her zaman kucaklaşıp ilçenin sorunlarını birlikte çözüm aradıklarını söyledi. Büyükyapıcı, “Biz böyle nesilleriz. Kardeşçe yaşamayı iyi biliriz. Sevgiyi biliriz. Böyle ne oluyor? Ne yapsalar biz bu nifaklara uymayacağız. Ne yapsalar kardeşçe yaşamamızı bozamayacaklar. Dedebağı Dedesi hayrında 730 yıldır kardeşçe yaşamayı sergiliyoruz. Bizim dostluğumuzu kimse bozamayacak. 1 Nisan’dan sonra yine beraber oturup çay kahve içeceğiz. Ben kazansam da kazanmasam da sizin öz evladınızım arkadaşlar unutmayın bunu kimse silemeyecek” ifadelerini kullandı.

buyukyapici-ben-sizin-oz-evladinizim-97956-2ef76134b315f0a57c8c8f4b5fd17358.jpgbuyukyapici-ben-sizin-oz-evladinizim-97956-018b1a0425ff498f20273e48627ebcaf.jpgbuyukyapici-ben-sizin-oz-evladinizim-97956-4752214d6e13bb490ace7fa1fee38f31.jpgbuyukyapici-ben-sizin-oz-evladinizim-97956-f5b792f04967104a7673a37b5960df89.jpg

Kaynak: GÜLAY ÖZTEKİN