(GÜLAY ÖZTEKİN) Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, CHP’nin kalesi Alemler Mahallesinde büyük bir sevgi ve ilgiyle karşılandığı düğünde “Büyük Başkan” tezahüratları eşliğinde omuzlarda taşındı.

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerine hazırlanan Cumhur ve Millet İttifakı Belediye Meclisi listelerinin belirlenmesinin ardından seçim startını Alemler Mahallesinde verdi. Millet İttifakı’nın adayı Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı ile MHP’li ezeli rakibi Cumhur ittifakının adayı Zeki İnal, meclis üyesi adayları ve parti teşkilatlarıyla birlikte Mustafa- Dilek Keman çiftinin düğün törenine katılarak çıkartma yaptı. Adeta gövde gösterisine dönen düğün töreninde her iki rakip aday, mahalle sakinlerinden destek isterken bir araya gelmemeye özen gösterdi.

BÜYÜK BAŞKAN TEZAHÜRATLARIYLA OMUZLARDA TAŞINDI
Millet İttifakının belediye meclis üyesi adayları ve 120 kişilik partilinin eşlik ettiği 30 araçlık konvoy ile düğüne çıkartma yapan Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, düğün sahipleri ve mahalle sakinleri tarafından sevgi seliyle karşılandı. CHP’nin kalesi olan Alemler Mahallesi’nde gördüğü yoğun ilgi karşısında keyfi yerine gelen başkan Büyükyapıcı, düğün sahipleriyle birlikte “Sarı saçlım mavi gözlüm” şarkısıyla dans edip coştu. “Büyük başkan Mustafa Büyükyapıcı” tezahüratları eşliğinde omuzlarda taşınan Büyükyapıcı, meclis üyesi adayları Muammer Yıldız, İbrahim Kayahan, Yücel Özefe, Nail Kurt, gelin ve damatla birlikte zeybek oynadı. Düğünde moral bulan Büyükyapıcı’nın neşesi ve güveni de yerine geldi.

SICAK KARŞILAMA BAŞKANI MUTLU ETTİ
Yeni evlenen çifte, bir ömür mutluluklar dileyen Büyükyapıcı, seçimde mahalle sakinlerinden destek istedi. Büyükyapıcı “Sevgili kardeşlerim, ben her Alemler Mahallesi’ne geldiğimde o kadar candan o kadar samimi davranıyorsunuz ki sizlerle beraber olmaktan, bu mahalleye hizmet etmekten çok mutlu oluyorum. Göreve geldiğimiz günden beri yaptığımızı, siz dostlar zaten biliyorsunuz. Özlem başkanımızla birlikte el ele vererek sizlerin de desteği ile mahallemize daha birçok güzel çalışmaları kazandıracağız. Sizden desteklerinizi bekliyorum, sizlere güveniyorum” dedi.

GİTTİ MİLLET İTTİFAKI GELDİ CUMHUR İTTİFAKI
Millet İttifakının düğünden ayrılması üzerine yerine Cumhur ittifakı geçti. Bu defa Zeki İnal beraberindeki MHP İlçe Başkanı Murat Uysal, AK Parti İlçe Başkanı Fuat Meriç, belediye meclis üyeleri ve teşkilatları ile birlikte yaklaşık 50 kişilik bir ekiple Keman çiftinin düğüne katılarak aynı coşkuyla oy istedi.

buyukyapici-kalesi-alemlerde-omuzlarda-tasindi-92461-48fce0492ce2101e2e083f0baf5338ff.jpgbuyukyapici-kalesi-alemlerde-omuzlarda-tasindi-92461-6800665f3f17f82214cff72d738a88a7.jpgbuyukyapici-kalesi-alemlerde-omuzlarda-tasindi-92461-f0b8629507a7631c25ef8d48ddf091c7.jpgbuyukyapici-kalesi-alemlerde-omuzlarda-tasindi-92461-f8627bc1946e89c8e6c7af3dd503bd55.jpg


Kaynak: GÜLAY ÖZTEKİN