Büyükyapıcı, rakibi İnal'ı kendi sözleriyle vurdu

Büyükyapıcı, rakibi İnal'ı kendi sözleriyle vurdu

Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, rakibi Zeki İnal’ın Karacasu'yu ehline emanet edin lafıyla kendisini işaret edip oy istediğini söyledi.

A+A-

Büyükyapıcı, "Arkadaşımızın sloganı Karacasu ehline emanet  imiş. Ehil kim. Ehil dediği benim aslında beni işaret ediyor. Neden mi iki dönem belediye başkanlığı yapan üniversite mezunu olup eczacı olan da benim” dedi. 
Cumhur ittifakı adayı MHP’li Zeki İnal ile Millet İttifakı adayı Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı’nın farklı zamanlarda çıktıkları bir TV kanalındaki söylemleri iki aday arasındaki farkı ortaya koydu. 
Büyükyapıcı, mütevaziliğini koruyup rakibini yüceltirken, İnal’ın “CHP Zihniyetini yok etmeye kararlıyız” şeklindeki ağır sözleri tepki topladı. 

EHİL KİM?
Kendisine “Karacasu ehline emanet” sloganını seçen İnal’ı kendi sözleriyle vuran Başkan Büyükyapıcı, “Karacasu ehline emanet ” şeklindeki sözleriyle beni işaret ediyor aslında.. Ehil kim? İki dönem belediye başkanlığı yapan belediyecilik tecrübesi olan benim. Kaldı ki, listemdeki meclis üyesi adaylarım arasında bilim adamı, veteriner, eğitimci ve idarecilik yapmış ayrıca belediyecilikte tecrübeli arkadaşlarım var. Hepsiyle gurur duyuyorum. Soruyorum kendisine hangi konuda ehil. Ya da hangimiz ehil. Belediyecilikten anlamadığı kesin. Sevgili kardeşimiz bir konuda ehil olabilir. oda tütün eksperliğidir” dedi.  

KARACASU’YA BİR ÇİVİ ÇAKMIŞ MI?
Üniversite mezunu olarak kendisini takdim eden İnal’ın ortaokulu mezunu olduğunu ileri süren Büyükyapıcı, “Bu güne kadar Karacasu aşığıyım dediği Karacasu’ya bir çivi çakmış mı? Belediyecilik mi yapmış. Bu güne kadar Karacasu’ya hangi hizmetleri olmuş” diye sordu. 
Karacasu Vakfı kurucu üyeleri arasında olup Karacasuspor kulübünde 12 sene yaptığı başkanlığının yanı sıra ADD ve Karacasu Sevenler İlkokulunda Okul Aile Birliği Başkanlığı yaparak ilçeye büyük hizmetleri olduğunu kaydeden Büyükyapıcı, Zeki İnal’ın TV Kanalında yayınlanan “MHP’nin 3 hilalini belediye burcuna dikmeye ant içtik” şeklindeki sözlerini de eleştirdi. 

"İTTİFAK ORTAĞINI YOK SAYIYOR"
Büyükyapıcı, “Arkadaşımız MHP’li olabilir ama ittifak ortağı AK Parti ile seçimlere girdiğini unutuyor olmalı. İttifak ortağını dışlayıp MHP’nin 3 hilalini belediye burcuna dikeceğim demekle seçime birlikte girdiği büyük ortağına saygısızlık yapıp dışladığını hatırlatmak isterim. Ayrıca 10 yıldır 2 dönem belediye başkanlığı yapıyorum. Belediye başkanı seçildiğim günden itibaren parti rozetimi çıkarıp siyaset gözetmeksizin herkesin belediye başkanı oldum. Belediyeye, Türk bayrağı dışında hiçbir bayrak astırmadım. Doğrusu da budur. Benden önceki Belediye başkanları da aynısını yapmış. AK Partili belediye başkanı da parti rozetini çıkarıp belediye başkanlığı yapmış. Zeki İnal’ın bu sözlerini çok yadırgadım” dedi. 

"BÖLÜCÜLÜK YAPIYOR"
Aynı programda “CHP zihniyetini yok etmeye kararlıyız” şeklindeki konuşmalarıyla gerçek niyetini ve kimliğini ortaya koyduğunu sözlerine ekleyen Büyükyapıcı, “CHP zihniyetini yok etmeye kararlıyız. Belediye başkanlığını aldığımızda hepsini işten çıkaracağız” gibi sözlerinde ilçeye verilmiş en büyük zarar ve bölücülük olduğunu ifade etti. 

"İLLET, ZİLLET DEDİĞİ KESİMDEN OY İSTİYOR"
 Büyükyapıcı, “En doğru kararı halkımız vereceğine inanıyorum. Karacasu için hangimiz daha hayırlısı ise Allah onu nasip etsin diyorum yürekten. Bu Karacasu sevdası bizde olduğu sürece ben kazansam da kazanmasam da bu sevdam bitmeyecek. Aramızdaki fark bu. Biz siyaset yapmıyoruz. Kaldı ki gittiği yerlerde, İllet ittifakı, Zillet ittifakı gibi sözler sarf ettiğini de bize iletiyorlar. İllet, zillet dediği kesimden oy istiyor. Ayıptır ve bir belediye başkan adayına yakışmayacak sözlerdir” diye konuştu.

"BENİM PROJELERİ SAHİPLENDİ"
Büyükyapıcı, İnal’ın vaat ettiği projelerinin de kendi projeleri olduğunu ileri sürdü. Büyükyapıcı, “Müzeyi Karacasu’ya taşıyacakmış. Turizm kenti yapacak, yaşlı bakım evi açacakmış. Vaat ettiği projeleri ilk ortaya atan dillendiren benim. Kendisinin bir proje ürettiği yok.” şeklinde konuştu. 
İnal'ın gittiği mahalle toplantılarında yeni yapılan garaj için G...T gibi garaj yapmışlar sözü de kamu oyunda büyük tepki topladı. 

buyukyapici-rakibi-inali-kendi-sozleriyle-vurdu-93207-5687cb59295ec9e8f7394338b05b2ac7.jpgbuyukyapici-rakibi-inali-kendi-sozleriyle-vurdu-93207-33097cd9f9139c591fe5c3d36a492f97.jpgbuyukyapici-rakibi-inali-kendi-sozleriyle-vurdu-93207-fde5f09a1aedf3669e84c8e44929ea91.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.