Atilla Dağıstanlı

Atilla Dağıstanlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

  CAMEKAN

A+A-

   Mayamızda  siyaset olmadığı için işin kurnazlığını düşünmeyi düşünmek aklımıza  gelmez.

Muharrem İnce adaylığını açıkladıktan sonra  bunu daha iyi anladım:çünkü ,facebooka girdiğimde bakıyorum da,Türkiye’nin dört bir yanından ileriyi gören vatandaşlar,Muharrem İnce ile çektirdikleri boy boy fotoğrafları paylaşıyorlar.

Benim niye yok ?

Dedim ya mayamızda siyaset olmayınca ileriye yatırım yapmak usumuza  gelmiyor.

Halbuki,Muharrem İnce Barkan Kalınomuz’un  il başkanı seçildiği dönemde Aydın’a  geldiğinde , bir süre  partiyle ilgili  söyleşimiz olmuştu,kafayı  çalıştırıp,kendi kendime,’olum,bu Muharrem İnce aktif bir adam,şöyle yan yana asker arkadaşıymış gibi bir fotograf çektirsen de ileri de lazım olur camekana koyarsın’’ diyemediğim için pişmanım;ama işte her zaman olduğu gibi son pişmanlık fayda etmiyor.

Çare yok,beceriksizliğimizin bedelini  böyle ödeyeceğiz.

 

Şaka bir yana,sosyal medya da Muharrem İnce dalga dalga yayılarak  büyüyor.

Yalan ya da doğru,facede,TRT için ,’’ eğer bizim haberleri vermezse,130 milletvekili ile TRT’ye gireceğim’’ dediğini okuyunca gerçekten mutlu oldum;çünkü  muharrem İnce ,gerçekten bir eylem adamı.

Bütün Cumhurbaşkanı adaylarını ziyaret edip başarılar dileyeceğini vurgulayan İnce,Selahattin Demirtaş’ı da cezaevinde ziyaret edeceğini  söyleyince ,kendi kendime Türk milleti adına örgütlenme,birlik olma,tek adam saltanatına karşı halk eyleminin ilk adımı atıldı,dedim.Sonraki adımların sıklaşarak halk koşusuna  döneceğinden  hiç kuşkum yok;çünkü,Muharrem İnce sözün bittiği,eylemin başladığı yeri çok iyi biliyor.

Siz de benim gibi yapın,fazla gevşemeden karşınıza   bir Türkiye haritası alın,harita ne kadar büyük olursa seyretmesi  de o kadar keyfli oluyor.

Türkiye haritasında  toplu iğne başı kadar bile boş yer bırakmadan,Türk,Kürt,Laz,Çerkes,diye etnik ayrılığa girmeden,Sünni,alevi, diye mesheplere bölmeden bu ülkede yaşayan  tüm insanları,el ele vermiş,zeybek oynarken,halay çekerken,bar oynarken,horon teperken,Anıt Kabirden güneş gibi gülümseyen Mustafa Kemal Atatürk’ün korumasında Türk Milletiyle  kucaklaşmış Muharrem İnce ile birlikte ‘’YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’’  diye  bağırdıklarını canlandırın.

Türkiye’nin bu büyük resmini hepimiz zihnimizde canlandırdığımızda,emperyalistlerin MUCİZE diyebilecekleri şeyin aslında  TÜRK MİLLETİNİN  GÜCÜ  olduğunu hepimiz bir kez daha anlamış olacağız.

 

İşte o zaman,Cumhuriyeti  kemiren lağım sıçanları,kan emici vampir yarasalar,hizmetinde oldukları emperyalizmle birlikte  bir kez daha tarihin çöplüğüne düşecekler…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar