Çankır; “Jeotermal lobisinin yörüngesinden çıkın”

Çankır; “Jeotermal lobisinin yörüngesinden çıkın”

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’dan AK Parti Aydın İl Başkanlığı’nın jeotermal enerji santrali (JES) ile ilgili CHP’ye yönelttiği eleştirilere cevap geldi. 

A+A-

MURAT TAN- CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, AK Parti Aydın İl Başkanlığı’nın JES’lerle ilgili yaptığı açıklamaya verdiği cevabında, “Aydın namına politika ürettiğini iddia eden hiç kimseye, hatta siyasi rakibimiz dahi olsanız, sizlere de jeotermal lobisinin uydusu olmak yakışmıyor” ifadelerini kullandı. AK Parti Aydın milletvekillerinin jeotermal lobisinin yörüngesinden çıkması gerektiğini söyleyen Çankır, Aydın’da tamamlanmayı ve hayata geçmeyi bekleyen hükümet yatırımlarına yoğunlaşmalarını istedi. 

“JEOTERMAL LOBİSİNİN AVUKATLIĞINI YAPIYORLAR”

Aydın’da yaşayana 1 milyonu aşkın insanın JES’lerle ilgili yek vücut olduğunu ve JES’leri istemediğini söylediğini belirten Çankır, “AKP Aydın İl Başkanlığınca, geçtiğimiz gün yapılmış olan açıklama ilimizin geçtiğimiz yıllar içinde AKP iktidarı ve bu iktidarın ilimizdeki temsilcilerinin beceriksizlikleri nedeniyle 25. sıradan 40. sıralara kadar geriletilmesi yetmezmiş gibi, şehrimizin geleceğini teslim almak isteyen jeotermal lobisine düzdükleri methiyelerle dertlerinin tasalarının hiçbir zaman Aydın olmadığını bize göstermiştir. Bu şehirde yaşayan 1 milyonu aşkın insan, jeotermal santrallerle ilgili yek vücut olup; 'biz bu santralleri ilimizde istemiyoruz' , 'çocuklarımızın kaderini başkalarının eline bırakmak istemiyoruz' diye haykırdıkça, AKP temsilcilerinin yaptıkları hatadan dönmek adına yol aramak yerine, jeotermal lobisinin avukatlığını yapıyor olmaları, AKP’ye çeşitli nedenlerle oy vermiş olan hemşehrilerimizi de kahrediyor” dedi. 

“SELAMINIZI ALACAK İNSAN BULAMAYACAKSINIZ”

“AKP’de siyaset yapan ve çeşitli görevlerde bu partide Aydın adına yöneticilik yapan arkadaşlarımıza buradan seslenmek istiyorum” diyen Çankır, “Aydın namına politika ürettiğini iddia eden hiç kimseye, hatta siyasi rakibimiz dahi olsanız, sizlere de; jeotermal lobisinin uydusu olmak yakışmıyor. Lütfen bu lobinin yörüngesinden çıkın, bunca yıl yapılmayan şehir hastanesine, Türkiye’de yeni hizmet binası olmayan birkaç ilden birisi olarak kalmış Aydın Adliye binasına, 6 ayda bir temcid pilavı gibi ısıtıp ısıtıp bir türlü başlamadığınız otoyol projesine, artık sizin dahi üzerinden siyasi masal okumayı bıraktığınız havalimanına yoğunlaşın. Suriye’den ithal edilen zeytinyağının Aydın zeytin üreticisine zararını telafi edin. Çevre Şehircilik Bakanının topu taç çizgisinden yuvarlama gayretlerinin ayıbını Sn. Bakana, “EBRD’den para aldık ölçüm yaptırıyoruz” demek suretiyle, uzatmalara oynayanların yükümlülüğünü de “yolculara” bırakın. Aksi takdirde daimi ikametiniz Ankara’da oturma hakkını kaybedeceğiniz bir dahaki seçimlerin ardından dönmek zorunda kalacağınız Aydında selamınızı alacak insan bulamayacaksınız” diye konuştu. 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.