Çankır: Sen belediyecilikten ne anlarsın?

Çankır: Sen belediyecilikten ne anlarsın?

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Aydın Şehir Hastanesi tartışmaları üzerinden AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş’a tepki göstererek, “Sen belediyecilikten ne anlarsın?" dedi.  

Aydın’da yapımı devam eden ve bir çok tartışmaya konu olan şehir hastanesi siyasetin gündeminden düşmüyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır da  AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş’ı hastane tartışması üzerinden eleştirdi. 

Çankır, “Son günlerde ilimiz, AKP Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın beceriksizliklerini, dezenformasyon yaparak gizleme çabalarına sahne oluyor. Mustafa Savaş, sen belediyecilikten ne anlarsın? Sözüm ona işin olan bankacılıkta bile durumun ortadayken, hangi birikiminle, formasyonunla belediyecilik ahkâmı kesiyorsun, hakikaten ilginç. Ortada yapmaya çalıştığınız bir devlet hastanesi var, bitiremiyorsunuz; beceriksizliğinize kılıf, iftiraya zemin öyle mi?” dedi. 


SORULARINI SIRALADI 
Konuyla ilgili sorular soran ve cevaplarını veren Çankır, “Bak ben sana şimdi ilkokul çocuğuna anlatır gibi, tane tane konuyu anlatayım. Bu hastanenin yerini kim seçti, tarım arazisinde olmasına kim karar verdi, planı kim hazırladı? Cevap: Bakanlık. Bu hastanenin inşaatını kim yapıyor, daha doğrusu bitiremiyor? Cevap: Bakanlık. Bunun Büyükşehirle bir ilgisi var mı? Cevap: Hayır, yok! Bu bölgenin imar planı var mı? Cevap: Yok! Bu hastanenin çevresine yol alt yapı için planlama gerekiyor mu? Cevap: Evet, gerekiyor! Planlamayı izin de vermediğinize göre kim yapacak? Cevap: Bakanlık, yani Büyükşehir’in yetkisi yok! Bunun için gereken kamu yararı kararını alan Toprak Koruma Kurulu’na kim başkanlık ediyor? Cevap: Aydın Valiliği” dedi. 
“Toprak Koruma Kurulunun üyeleri kimler?” diye soran Çankır, “Cevap: Tarım İl Müdürlüğü, DSİ bölge Müdürlüğü, Defterdarlık, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, ADÜ, TEMA, Ziraat Mühendisleri Odası, Ticaret Odası! Büyükşehir Belediyesi bu kurulda kaç kişiyle temsil ediliyor? Cevap: Yalnızca bir! Toprak Koruma Kurulu’nun aldığı bu kararı kim onaylıyor? Cevap: Aydın Valiliği! Aydın Valiliği’nin onayından sonra kim onaylıyor? Cevap: Çevre ve Şehircilik Bakanı. Peki, Çevre Şehircilik Bakanının bizzat onayladığı bu kararı onaylamayan kim? Cevap: Tarım Bakanı”
ifadelerini kullandı.  


Onay yapılmayan imarsız bu alanda Büyükşehir Belediyesi’nin yol da alt yapı yapma yetkisi de olmadığını kaydeden Çankır, “Ah Mustafa ah! Şimdi sen burada 2 bakanlığın kavgasını Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ciro etmeye çalışıyorsan, sakın ama sakın boşuna uğraşma. Bak sıçratmaya çalıştığın o çamur bize yapışmayacağı gibi, aynı çamur döner sizi boğar haberiniz olsun” dedi. 


“AKP’DEN BAŞKA NE BEKLENİR?”
“Beceremiyorsunuz, hastaneyi bitiremiyorsunuz, şurada seçime 8 ay kalmış, saçma sapan bahaneler, çamurlar” diyerek tepkisini sürdüren Çankır, “Gerçi KPSS sınavı bile yapamayan, beceremeyen bir AKP’den başka ne beklenir? Ha bir noktaya daha değinelim, vatandaşımız zaten biliyor, sen de anla. Bak bu alanda hiç maden sahası yok! Madenci yok! Anladın değil mi ne demek istediğimi?” ifadelerini kullandı.  

 

“SEN SADECE KENDİNİ KANDIRIYORSUN”
Çankır, “Sana son bir soru; sen bu çevre bakanının onayladığı kararı onaylatmayın diye, Tarım Reformu Genel Müdürü’nü aradın mı? Aramadın mı? Bak ben sana söyleyeyim bu işe kimin engel olduğunu bütün Aydın biliyor. Sen sadece kendini kandırıyorsun, komik oluyor. Sen hariç tüm kurumlar Aydın’a iyi niyetle hizmet etmeye çalışıyor. 2 seçim kaybettin bu takıntın geçmedi geçmeyecek değil mi?” diyerek açıklamasını noktaladı. 


 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler